Nagyvárad: 1.35 millió forint gyűlt össze a vörösiszap-károsultaknak

MTI MTIMTI MTI
2010.11.16. 13:16
A belépőjegyekből és az adományokból 21 000 lej (mintegy 1.35 millió forint) gyűlt össze a magyarországi vörösiszap-károsultak javára szombaton, Nagyváradon a 100 éve alakult Nagyváradi Atlétikai Club (NAC) tiszteletére rendezett, Nagy idők focija elnevezésű gálán.

Erről Tőkés Máté, a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem (PKE) futballcsapatának játékosa és elnöke, valamint Orbán Mihály, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) partiumi regionális elnöke számolt be a keddi, nagyváradi összegző sajtótájékoztatón.

Az esemény fővédnöke Schmitt Pál köztársasági elnök volt, házigazdája pedig Tőkés László, az Európai Parlament egyik alelnöke. A rendezésben a nagyváradi Partium FC mellett az EMNT is szerepet vállalt. A szervezők már korábban bejelentették, hogy a belépőjegyekből befolyó összeget az iszapkatasztrófa károsultjai számára ajánlják fel. A sajtótájékoztatón elhangzott: továbbra is várják az adományokat.

A gálán a magyar öregfiúk csapata 5–3-ra nyert az erdélyi öregfiúk válogatottja ellen, a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia pedig 1–0-ra győzte le a Partium FC-t. A szervezők keddi bejelentése szerint a találkozót mintegy 4000-en tekintették meg.

„Örülünk annak, hogy semmilyen incidens sem történt a rendezvényen. Bízom abban, hogy ez az esemény egy kezdet, már körvonalazódnak hasonló kezdeményezések" – mondta a sajtótájékoztatón résztvevő Jenei Imre, a magyar és a román válogatott korábbi szövetségi kapitánya, aki a gálán az erdélyi öregfiúk együttesének trénere volt.

A magyar kormányt a rendezvényen Czene Attila sportért felelős államtitkár képviselte, akinek Tőkés Máté már a találkozók után átadott egy szimbolikus csekket a vörösiszap-katasztrófa kárvallottjai számára.

Az 1910-ben alakult NAC 1944-ben sporttörténelmet írt azzal, hogy első vidéki csapatként megnyerte a magyar bajnokságot, illetve azzal, hogy 1949-ben, immár ICO néven a román bajnokságban is az első helyen végzett. Az 1963-ban megszűnt NAC-ban olyan játékosok fordultak meg, mint Lóránt Gyula, az Aranycsapat tagja, vagy a román és a magyar válogatottban is szerepet kapó Bodola Gyula és Pecsovszky József. A NAC ellen játszotta az első élvonalbeli mérkőzését Puskás Ferenc.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik