Majdnem kétéves szünet után újraindult az egyiptomi bajnokság, de addig zárt kapus mérkőzéseket rendeznek, amíg a hatóságok nem tudják garantálni a teljes biztonságot.
Egyiptomban majdnem három éve belpolitikai feszültség van, a bajnokságot a 2012 februárjában a Port Szaid-i al-Maszri és a kairói al-Ahli mérkőzésén történt katasztrófát követően szüntették be.
Akkor a mérkőzést követően a hazai szurkolók elözönlötték a pályát, s összecsaptak a rivális klub szimpatizánsaival, játékosaival és a biztonsági erőkkel. Hetvenegy ember – köztük egy rendőr – vesztette életét, csaknem ezren megsebesültek. Az egészségügyi minisztérium közlése szerint további 318 embert kezelnek kórházban.
Most a Petrojet és a Talae al-Geis találkozott egymással, 1–1 lett a meccs eredménye, üres lelátók előtt.
Legfrissebb hírek

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését
Foci vb 2026
2026.06.22. 17:38

Egyiptom fordított, 3–1-re verte meg Új-Zélandot
Foci vb 2026
2026.06.22. 05:03
Ezek is érdekelhetik





