Románia: csődeljárást kért maga ellen a Dinamo Bucuresti

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.05.15. 12:16
A román labdarúgó-bajnokság patinás csapata, a Dinamo Bucuresti csődeljárást kért maga ellen a hatalmas tartozások miatt.

Ionut Negoita elnök azzal magyarázta a döntést, hogy ez az egyetlen lehetőség a klub életben tartására.

A fővárosi klub hatalmas tartozásokat halmozott fel, főleg azt követően, hogy a korábbi tulajdonost, Cristian Borceát hat év négy hónapos börtönbüntetésre ítélték adócsalás és pénzmosás miatt.

A Dinamo jelenleg a negyedik helyen áll a román bajnokságban, ez Európa-liga-szereplést jelentene a számára, de az UEFA jelen állás szerint nem adja meg neki az indulási engedélyt.

Az 1948-ban alapított Dinamo az ötödik csapat, amely ellen csődeljárás indul az elmúlt két évben, korábban a Rapid Bucuresti, az Otelul Galati, az Universitatea Cluj és a Gloria Bistrita is hasonlóan járt.

Legfrissebb hírek

Bukarestben bajnoki címre is törnének a ZTE távozó edzőjével

Minden más foci
2026.06.07. 09:40

Nuno Campos távozik Zalaegerszegről – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.06. 19:43

A Dinamo Bucuresti kinézte magának a ZTE edzőjét

Minden más foci
2026.06.05. 17:09

Európai kézilabdaligák: Rosta Miklós egy góllal búcsúzott Romániától

Kézilabda
2026.05.07. 23:17

Európai kézilabdaligák: Fazekas-parádéval újra kupagyőztes a Plock

Kézilabda
2026.04.18. 23:07

Il Luce, az örök fény – Csinta Samu publicisztikája

Minden más foci
2026.04.10. 23:17

Stadiont neveznek el a kedden elhunyt Mircea Lucescuról

Minden más foci
2026.04.09. 16:34

Marco Rossi: Nyugodj békében, Mircea!

Minden más foci
2026.04.07. 21:45
Ezek is érdekelhetik