UEFA: kilenc klub sérthette meg a pénzügyi fair playt

2014.05.02. 21:02
Az európai szövetség (UEFA) kilenc labdarúgóklubot vizsgál tovább alaposabban a pénzügyi fair play megsértése miatt.

Az UEFA szóvivője a szóban forgó egyesületeket nem nevezte meg, úgy fogalmazott, hogy a nyilvánosság számára további információval csak a vizsgálat lezárása után szolgálnak.

Mint korábban beszámoltunk róla, a nemzetközi sajtó úgy tudja, hogy a Manchester City és a Paris Saint-Germain is érintett az ügyben.

Michel Platini UEFA-elnök a múlt héten egy interjúban azt mondta, egyelőre nem zárnak ki egyetlen csapatot sem a kontinens nemzetközi kupasorozataiból.

A pénzügyi fair play szabályai a következő idényre vonatkozóan lépnek életbe, a néhány éves felkészülési időszak most ér véget. Az előírások célja, hogy a klubokat rászorítsák: ne költsenek többet, mint amennyit megtermelnek.

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

Magyar Péter is ott volt a Bajnokok Ligája döntőjén – kép

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 22:19

Az UEFA-nál Vitinha lett a budapesti BL-döntő legjobbja

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 21:32

Az UEFA átalakítja a Nemzetek Ligáját és az Eb-, vb-selejtezők rendszerét is

Minden más foci
2026.05.20. 19:42
Ezek is érdekelhetik