Románia: banánhéjdobálásért két meccset kapott a Rapid

MTI MTIMTI MTI
2014.10.08. 17:13
Két mérkőzésre bezárták a Rapid Bucuresti labdarúgócsapatának stadionját, mert a román együttes egyik szurkolója banánhéjjal dobta meg az ellenfél egyik játékosát.

A Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága szerdán úgy döntött, a Rapid két bajnoki mérkőzésen nem játszhat hazai pályán, emellett 22 500 lej (1.5 millió forint) bírságot kell fizetnie.

Az incidens a hétvégi román bajnoki forduló Concordia Chiajna–Rapid Bucuresti mérkőzésén történt. A vendégek szurkolói közül egy személy – akit azóta azonosítottak – banánhéjjal dobta meg a brazil Wellington Carlos da Silvát, aki a játékvezetőnek jelezte az incidenst, valamint azt is, hogy a mérkőzés alatt a Rapid szurkolói többször rasszista szólamokat skandáltak.

A fegyelmi bizottság a házigazda klubot 15 ezer lejes (1 millió forint) pénzbírsággal sújtotta. A román média szerint a felek a legenyhébb büntetést kapták a szabályzat szerint megállapítható szankciók közül.

Legfrissebb hírek

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Minden más foci
2026.06.19. 20:46

Tapasztalt kapust szerződtetett a Sepsi OSK

Minden más foci
2026.06.12. 17:16

Románia: egykori válogatott hátvédet igazolt a Sepsi

Minden más foci
2026.06.11. 17:04

Szabó István: Dolgozik bennem a bizonyítási vágy a Csíkszeredánál

Minden más foci
2026.06.04. 15:52

Romániában edzősködik a legutóbb Mosonmagyaróváron dolgozó Dragan Adzsics

Kézilabda
2026.06.02. 19:00

Socca: kikaptunk a románoktól, de folytatjuk az Eb-t

Magyar válogatott
2026.05.22. 20:45

Románia: a súlyos sérülés után pályára érkező mentő elakadt az esőben, a játékosoknak kellett betolni – videó

Minden más foci
2026.05.01. 10:42

Románia: Gheorghe Hagi 25 év után tér vissza a válogatott élére

Minden más foci
2026.04.20. 13:59
Ezek is érdekelhetik