Argentína: nagyot újítanak, 30 csapat lesz a bajnokságban

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.11.12. 13:37
Az Argentin Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy az élvonalbeli bajnokság következő szezonjában a jelenlegi 20 helyett 30 csapat vesz részt.

A külön számított tavaszi és őszi szakasz (Inicial, Final) helyett egész éves bajnokságot rendeznek február és december között, de még nem dőlt el, milyen rendszerben.

Az egyik terv szerint – ezt támogatják a legbefolyásosabb klubok, a televíziós bevételekből a legnagyobb részt kihasító Boca Juniors és River Plate – a jövő tavaszi időszakban két csoportban játszana a 30 csapat, majd ősszel, az európai szezonnal párhuzamosan kezdődne az új, egységes bajnokság két feljutóval kiegészülve, és csak 2016 nyarán lennének kiesők.

A másik terv – ezt pártfogolta a nemrégiben elhunyt futballszövetségi elnök, a nagy tekintélyű Julio Grondona – már februártól egységes, 30 csapatos, körmérkőzéses bajnoksággal számol, amelyet novemberben és decemberben rájátszás koronázna meg.

Legfrissebb hírek

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
33 perce

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
4 órája

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
8 órája

Lionel Messi és Argentína négyszer több reakciót váltott ki, mint a Super Bowl

Foci vb 2026
Tegnap, 3:44

Elárverezik Diego Maradona „kezezős” labdáját

Foci vb 2026
2026.06.25. 21:26

Messi: Folytatom a játékot!

Foci vb 2026
2026.06.24. 10:38

Mourinhónak nem kell a marokkói szupertehetség, az argentin világbajnokra fáj a foga – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.06.23. 15:30

Vb 2026: az egekbe szöktek a jegyárak a lehetséges Messi–Ronaldo negyeddöntőre

Foci vb 2026
2026.06.23. 13:48
Ezek is érdekelhetik