Kedden elhagyhatta az intenzív osztályt Pelé, a brazilok legendás futballistája, de a sportág egyetlen háromszoros világbajnoka – akit mintegy három hete vesekővel műtöttek meg – továbbra is kórházi kezelésre szorul.
A 74 éves sportember a múlt hétfőn került a Sao Pauló-i Albert Einstein Kórházba húgyúti fertőzés miatt, majd csütörtökön az intenzív osztályra szállították azzal az indokkal, hogy ott jobb ellátásban részesülhet.
Szombaton közölte a kórház, hogy javult Pelé állapota, antibiotikummal kezelik a veséjét, és a legújabb vér- és vizelettesztjei negatívak lettek, kedden pedig arról számolt be az intézmény, hogy az egykori labdarúgó jól van, sétál a szobájában és a veseműködése helyreállt.
Legfrissebb hírek

Pelé vb-győztes mezére lehet licitálni
Foci vb 2026
2026.06.26. 13:14

Neymar kihagyhatja a brazilok első meccsét
Foci vb 2026
2026.06.11. 16:49
Ezek is érdekelhetik





