FIFA: új terv – csak a csapatkapitány beszélhet a bíróval
A FIFA a rögbiben alkalmazott módszert követve korlátozná a játékosok játékvezetővel való kommunikációját. A FIFA-nál technikai fejlesztő tisztségben alkalmazott Marco van Basten elmondta, a tervek szerint a jövőben kizárólag a csapatkapitány szólhatna a játékvezetőhöz a mérkőzés alatt.
„Túl sok játékos reklamál a mérkőzések alatt, ezen minden bizonnyal lehet javítani. El kell érnünk, hogy a játékosok megint jól viselkedjenek a pályán” – mondta az Európa-bajnok csatár.„Túl sok játékos reklamál a mérkőzések alatt, ezen minden bizonnyal lehet javítani. El kell érnünk, hogy a játékosok megint jól viselkedjenek a pályán” – mondta az Európa-bajnok csatár.
Angliában az idény elején szigorították a játékvezetővel vitatkozó labdarúgók büntetéseit.
Van Basten a videobíróról is beszélt.
„Segítenünk kell a játékvezetőknek. A futballt eladhatóvá kell tenni, gyors és érdekes legyen, ugyanakkor őszinte is – mondta Van Basten. – Rengeteg a szenvedély a pályán, az új szabállyal kordában tartanánk.”
Legfrissebb hírek

Kilenc játékvezető egyszer sem vezetett a csoportkörben
Foci vb 2026
2026.06.25. 07:33

Magyar játékvezető is lesz az U19-es Eb-n
Minden más foci
2026.06.23. 21:52

Michael Oliver ismét európai rangadót kapott
Foci vb 2026
2026.06.23. 17:10

Újabb női játékvezető mutatkozik be a világbajnokságon
Foci vb 2026
2026.06.22. 15:03

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Folytathatja a vb-t a német játékvezető
Foci vb 2026
2026.06.21. 13:55
Ezek is érdekelhetik
