MLSZ: „Soha ennyi gyermek nem futballozott az iskolákban”

MTI MTIMTI MTI
2017.02.23. 15:56
A 2016–17-es tanévben 1445 alapfokú oktatási intézményben 71 707 gyermek kapcsolódott be a Magyar Labdarúgó-szövetség grassroots igazgatósága által szervezett és felügyelt OTP Bank Bozsik Intézményi programba.

Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője az MTI-nek kifejtette, soha ennyi gyermek nem futballozott az iskolákban szervezett keretek között. A 7-14 éves korosztály számára szervezett programban résztvevő iskolákban rendszeres, heti kétszer egyórás labdarúgó foglalkozásokon vesznek részt a diákok. Ezek elsődleges célja a játéköröm, a testmozgás biztosítása, a sport, a futball megszerettetése, a közösségi élmények erősítése. Hozzátette, kiemelt cél, hogy minél több kislány is részt vegyen ezeken a foglalkozásokon, valamint hogy a bevont gyerekek egész életükre elköteleződjenek a labdarúgás mellett.

„A grassroots oktatási szemlélet a játékosságra és a játéktevékenységre épít, de a magasabb korosztályoknál már az eredményesség is szempont” – olvasható az MLSZ tájékoztatásában, amely kiemeli, a program szervezői utánpótlásképző egyesületekkel is együttműködnek annak érdekében, hogy a legtehetségesebb gyerekek átkerülhessenek a klubokhoz, így megnyíljon előttük a lehetőség labdarúgó-pályafutásuk kibontakoztatására.

„Tanévenként négy alkalommal körzeti rendezvényeken is focizhatnak egymással a gyerekek. A 7-10 éves korosztályban Grassroots Fesztivál keretében, míg a 11-14 éves korosztályban már a hagyományos tornarendszerben játszanak a gyerekek. Évente két központi rendezvényt szervez az MLSZ, amelyre az ország összes megyéjéből érkeznek résztvevők” – mondta Sipos Jenő, aki hangsúlyozta, az óvodásokhoz hasonlóan itt is cél, hogy senki se érezze magát vesztesnek egy tornán, amelyeken ennek elősegítése érdekében nemcsak a gólkirályokat, legjobb játékosokat díjazzák, hanem a legsportszerűbbeket és a legjobb küzdőszelleműeket is.

Tájékoztatása szerint az iskolai futballban öt évvel ezelőtt az ország 675 általános iskolájából 28 503 gyerek, ebből 1935 lány látogatta a foglalkozásokat és fesztiválokat, addig jelenleg az MLSZ grassrootsprogramjai közül a legnagyobb létszámú részegységgé vált az iskolai program: országosan 230 körzetben, 5721 csoportban 55 478 fiú és 16 229 lány focizik rendszeresen, akikkel több mint 2000 szakember foglalkozik.

Az MLSZ kiemelt figyelmet fordít a nevelők képzésére, a 2016–17-es tanévben 1141 testnevelő, 474 Grassroots C, 484 UEFA B, 48 UEFA A és 1 UEFA Pro végzettségű szakember foglalkozik a gyerekekkel. A programhoz kapcsolódó iskolák minden évben a szakmai munkát segítő kiadványokat kapnak a foglalkozások megtartásához. A csoportvezetők és a körzeti szervezők ingyenes grassroots önkéntes képzésben vehetnek részt, illetve lehetőségük van a Grassroots C edzői képesítés megszerzésére is. A programban részt vevő tanároknak, edzőknek 2016 szeptemberétől 30 órás ingyenes akkreditált pedagógus továbbképzési lehetőséget biztosít az MLSZ.

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik