Már gyerekeket is díjaznak a legszebb gólért!

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.05.22. 19:07
Május 31-én a Groupama Arénában rendezendő Magyar Kupa-döntő előtt belevaló és különleges 10-14 éves fiú- és lányfocisták csapnak össze az OTP Bozsik Bajnokok Program gálamérkőzésén. A közel 400 jelölt közül kiválasztott 36 focista egyéniséget többek között Gera Zoltán, Király Gábor, Juhász Roland és Fenyvesi Evelin támogatja a keleti és nyugati csapatban. A szervezők a mérkőzés legszebb gólját a Bozsik Bajnokok Vándorkupával jutalmazzák. A többségében nehéz körülmények között élő fiataloknak hazai sztárok is szurkolnak, így a focirajongó Csobot Adél és Puskás Péter is. (x)

Közeleg a nagy nap, amikor a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) és az OTP Bank szervezésében meghirdetett Bozsik Bajnokok program végső megmérettetésére kerül sor, és a 18-18 kiemelkedő labdarúgó-palánta összecsap.



A legszebb gólért a szervezők Bozsik Bajnokok Vándorkupát adnak át. Az ország két feléről érkező 12 lányt és 24 fiút a tavaszi edzőtáborban híres magyar focisták készítették föl a nagy meccsre. A nyugati csapatot Fenyvesi Evelin, Hajdú B. István, Juhász Roland és Király Gábor támogatja, míg a kelet-magyarországi fiatalokatBognár István, Gera Zoltán, Nyilasi Tibor és Torghelle Sándor erősíti. Az eseménnyel kapcsolatban focidrukker hírességek mondták el véleményüket.

„Kiskoromban én is beálltam a fiúk közé focizni, imádtam. Viszont azt biztosan tudom, hogy nincs hozzá tehetségem, pedig szívesen lettem volna focista” – mondta nevetve Csobot Adél. „Nagyra értékelem azokat a lányokat, akik olyan bátrak és kemények, hogy ezt bevállalják. Úgyhogy én leginkább a lányoknak szurkolok a gálameccsen” – tette hozzá.

Puskás Péter sem tette le voksát a nyugati vagy a keleti csapat mellett, mindkettőnek drukkol.

„A gyerekeket arra buzdítom, hogy álljanak össze és közös célokat tűzzenek ki maguk elé. Nemrég olvastam, hogy Izlandon például hatalmas pénzeket ölnek abba, hogy a tömegsportot népszerűsítsék és lefoglalják a gyerekeket, hogy a kallódás helyett inkább focizzanak a téren. Én azért is járok a pályára heti hatszor, mert nálunk mindennapos az éjszakázás, a rendszertelen életmód, és ez az a hely, ahol a kocsmázás helyett a haverokkal együtt lehetünk, egy labdát kergetve hülyéskedhetünk. Én mindkét csapatnak drukkolok” – fűzte hozzá az énekes.

A gyerekek már izgatottan várják a megmérettetést, amely délután negyed hatkor kezdődik a Groupama Arénában. Azok a focirajongók, akik jegyet váltanak a Magyar Kupa-döntőre, a Bozsik Bajnokok mérkőzést is végigszurkolhatják. Érdemes hamar érkezni, mert a szervezők az első 3000 nézőnek garantált ajándékkal kedveskednek, valamint minden Bozsik Bajnokok mérkőzésre kilátogató sorsoláson vesz részt, ahol értékes nyereményekkel kedveskednek a szerencsés nyerteseknek. A program a gálameccsel nem ér véget, hiszen az MLSZ és az OTP Bank 2018-ban is keresni fogja az ifjú focista egyéniségeket.


Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

Világbajnok megjegyzés: Nehogy már a Bajnokok Ligáját is angolok nyerjék meg!

Bajnokok Ligája
2026.05.29. 08:30
Ezek is érdekelhetik