Női foci: részmegállapodás, ismét pályára lép a dán csapat

MTI MTIMTI MTI
2017.10.20. 15:01
Részleges megegyezés született a dán szövetséggel (DBU), így pályára lép a horvátok ellen a magyarokkal azonos világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő dán női labdarúgó-válogatott.

A DBU nem közölt részleteket pénteken kiadott közleményében, de megemlítette, hogy a jövő keddi, zágrábi összecsapás után a két fél folytatja az egyeztetéseket. A megállapodás szerint – melyet a válogatott részéről is aláírtak – a hosszú távú megoldás érdekében a tárgyalásokba bevonják a nemzetközi játékos-szakszervezetet (FIFPro) és az európai szövetséget (UEFA) is.

„Fontos, hogy ez az egyezség megszületett, mert így lehetővé vált, hogy lejátsszuk a soron következő összecsapást” – mondta Pernille Harder, az Eb-ezüstérmes dánok csapatkapitánya.

A skandinávok bérvita miatt nem lépnek pályára a svédek elleni, pénteki (mai) göteborgi vb-selejtezőn. Az UEFA a találkozó kiírt időpontja után dönt arról, milyen szankciókkal lép fel a dánokkal szemben.

A felek már fél éve tárgyalnak, a válogatott labdarúgók az eddiginél jelentősen több javadalmazást szorgalmaznak.

Követelésük teljesüléséért szeptemberben nem álltak ki a Hollandia elleni barátságos mérkőzésen, utána viszont Gyirmóton 6–1-re legyőzték a magyarokat vb-selejtezőn.

 

Legfrissebb hírek

A dán kapuslegenda szerint Roberto Martínez újabb válogatottat tesz tönkre

Foci vb 2026
2026.06.18. 16:36

„Van egy légzsákja, amely megvédi a haláltól” – Merkely Béla szerint Eriksen élete nincs veszélyben, de a futballvilágnak döntenie kell

Minden más foci
2026.06.09. 10:15

Christian Eriksen: Szeretnék mindenkit megnyugtatni, ez más volt, mint 2021-ben

Minden más foci
2026.06.08. 19:26

Ismét meccs közben esett össze a pályán Christian Eriksen

Minden más foci
2026.06.07. 20:14

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08

A Ferencváros hatot rúgott a Puskás Akadémiának a női NB I döntőjének első meccsén

Labdarúgó NB I
2026.05.23. 17:29

Magyar siker Dániában: Gángó András aranyérmes az Aarhusszal

Minden más foci
2026.05.20. 11:27

Csiszár Henrietta: Különleges és felemelő érzés az Inter csapatkapitányának lenni

Olasz labdarúgás
2026.05.09. 07:27
Ezek is érdekelhetik