Görögország: szombaton újraindul a futballbajnokság

MTI MTIMTI MTI
2018.03.27. 20:13
Háromhetes szünet után szombaton ismét mérkőzéseket rendeznek a görög labdarúgó-bajnokságban, miután az érintett tizenhat élvonalbeli klub elfogadta a kormány feltételeit.

Jorgosz Vassziliadisz sportminiszter-helyettes kedden jelentette be, hogy mostantól a rendőrség csak a stadionon kívül felel a biztonságért, a létesítményen belül a kluboké a felelősség. Azt a klubot, amelyet egy szezonban háromszor büntetnek meg szurkolói erőszakos cselekedetei miatt, automatikusan visszasorolják a másodosztályba. Akkor is szankcióra számíthat egy klub, ha bármelyik vezetője nyilatkozatában támogatja az erőszakot.

A bajnokságot a sportminiszter-helyettes március 12-én meghatározatlan időre függesztette fel, miután egy nappal korábban Ivan Szavvidisz, a PAOK Szaloniki tulajdonosa az AEK Athén elleni rangadó vége előtt pisztollyal ment be a pályára, hogy számon kérje a játékvezetőn, miért nem adta meg együttese gólját lesre hivatkozva 0–0-ás állásnál.

A játékvezető és a csapatok az öltözőbe vonultak, majd előbbi két órával később bejelentette, hogy a gól mégis érvényes. A PAOK előtt kétpontos különbséggel éllovas AEK válaszul közölte, hogy nem tér vissza a pályára.

Az esetet vizsgáló ügyész nyomozást rendelt el az ügyben, illetve amiatt is, hogy a letartóztatási parancs ellenére a rendőrök miért nem vették őrizetbe Szavvidiszt. A klubtulajdonos a találkozó után két nappal bocsánatot kért, jelezve, hogy erős érzelmi felindulás miatt rohant a pályára, amivel az volt a célja, hogy megvédje a több tízezer PAOK-szurkolót a provokációtól és megelőzze az esetleges szurkolói összecsapásokat.

A PAOK, valamint a klub elnökével szemben még nem született fegyelmi döntés, amelyet legkésőbb erre a hétre ígért a görög szövetség.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik