PSG: ultimátum az UEFA-tól – most kell eladni játékost

2018.06.13. 19:31
Az UEFA ultimátumot adott a pénzügyi fair play szabályzat megszegése miatt vizsgált Paris SG-nek: ha június végéig 60 millió euró értékben elad labdarúgókat, megússza szankció nélkül.

A 2011 óta katari kézben lévő párizsi klub hatalmas költekezése is szerepet játszott abban, hogy az UEFA 2013-ban létrehozta a pénzügyi fair play szabályrendszerét, amelynek lényege, hogy a kiadások és a bevételek arányban legyenek egymással.

A PSG pénzügyeit mindig is nagyítóval vizsgálták, és Neymar 2017-es, több mint 200 millió eurós szerződtetése miatt – amelyhez még az idén hozzáadódhat Kylian Mbappé nem sokkal kisebb átigazolási díja is – szankcióval fenyegetőzött.

Az UEFA jelezte, hogy a PSG-t továbbra is kiemelten kezeli, és ha a 2017–2018-as gazdasági idény végéig, azaz június 30-ig nem igazítja az európai szövetség által megkívánt szinthez a bevételeit, súlyos szankcióra számíthat. A BBC szerint ehhez 60 millió eurós bevételre van szüksége, amelyet kizárólag játékosok eladása által szerezhet meg. Francia források szerint 40 millió euró is elég lehet.

A lehetséges szankciókat nem részletezte az UEFA, de lehet pénzbüntetéstől kezdve az átigazolási időszakból való kizáráson át az európai sorozatoktól történő eltiltás is.

Legfrissebb hírek

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája

A PSG után a Sunderland adja a legtöbb, gólszerző játékost

Foci vb 2026
2026.06.25. 22:49

Hamilton: Nagyon vagány volt, amit Neymar írt

Foci vb 2026
2026.06.25. 20:41

A Real Madrid vezeti a klubok góllövőlistáját

Foci vb 2026
2026.06.25. 12:30

Neymar a visszatéréséről beszélt

Foci vb 2026
2026.06.25. 12:14

Neymar fiát a biztonsági őrök állították meg – videó

Foci vb 2026
2026.06.25. 04:53

Neymar a pályán – először játszott ezen a világbajnokságon!

Foci vb 2026
2026.06.25. 01:46

Tényleg játszik Neymar Skócia ellen? Ha igen, mennyit?

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:42
Ezek is érdekelhetik