FIFA: hat klub és az egyiptomi szövetség kapott büntetést

MTI MTIMTI MTI
2018.07.19. 19:16
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) hat klubot büntetett meg, mert jelentős összeggel tartozik játékosainak, míg az egyiptomi tagszervezetét azért marasztalta el, mert tiltott időszakra szervezett mérkőzést a világbajnokságra készülő válogatottnak.

A hat klub – az orosz Kubany, a katari al-Arabi és al-Haraitijat, az egyiptomi Zamalek, az arab emírségekbeli al-Dzsazira és a török Mersin Idman Yurdu – 15 és 30 ezer svájci frankos bírságot kapott. Emellett valamennyit kizárják egy évre az átigazolásokból, ha nem törlesztik az adósságot. Az egyesületek hat bajnoki pont levonását is kockáztatják, amennyiben 30-90 napon belül nem rendezik a tartozásokat.

Az egyiptomi szövetségnek azért kell 50 ezer svájci frankot fizetnie, mert a vasárnap zárult vb előtt a válogatottja olyankor játszott barátságos mérkőzést, amikor ezt nem tehette volna meg. A FIFA a vb-n szereplő játékosok védelme érdekében kötelezően pihenőhétnek nyilvánította a május 21. és 27. közötti időszakot, ennek ellenére az egyiptomiak 25-én Kuvaittal találkoztak Kuvaitvárosban, ahol 1–1-es döntetlen született.

Legfrissebb hírek

Megindító jelenet: így segít egy apa a vak fiának átélni a vb-lázt – videó

Foci vb 2026
5 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
11 órája

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
13 órája

Erre büszkék lehetnek: Egyiptom és Irán remek meccsen ikszelt egymással

Foci vb 2026
13 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Belgium és az Egyiptom–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
15 órája

Egyiptomnál Szalah rohamozza az iráni kaput; a belgáknál Doku is kezd Új-Zéland ellen

Foci vb 2026
16 órája

Vb 2026: közösen tiltakozik a „pride-mérkőzés” miatt a két muszlim ország szövetsége

Foci vb 2026
Tegnap, 10:58

Csillag születik: így köszönti a FIFA a 39 éves Lionel Messit – videó

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:49
Ezek is érdekelhetik