Copa América: nem lesz közös amerikai kontinenstorna

MTI MTIMTI MTI
2019.03.14. 13:42
A korábbi tervekkel ellentétben nem lesz közös amerikai labdarúgó kontinenstorna, hanem 2020-ban is Copa Américát rendeznek a déli országoknak, s erre Argentínában és Kolumbiában kerül sor.

A Dél-Amerikai Labdarúgó-szövetség (CONMEBOL) tanácsa Miamiban ülésezett, s visszautasította az Egyesült Államok ajánlatát a 2020-as viadal megrendezésére, ezen a CONCACAF-zóna csapatai is részt vettek volna.

A testület úgy döntött, hogy a hagyományoknak megfelelő tornát szervez, elfogadta Argentína és Kolumbia közös pályázatát a rendezésre. A CONCACAF visszautasítása ellenére a tervek szerint az elmúlt időszakhoz hasonlóan meghívják többek között Mexikó és az Egyesült Államok csapatát is.

A Copa América jövőre 16 csapatos lesz, mindkét országban sor kerül egy-egy elődöntőre, a finálét Argentínában rendezik.

Az idei Copa Américának Brazília lesz a házigazdája június 14. és július 7. között.

Legfrissebb hírek

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
5 órája

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
9 órája

Lionel Messi és Argentína négyszer több reakciót váltott ki, mint a Super Bowl

Foci vb 2026
2026.06.26. 03:44

Elárverezik Diego Maradona „kezezős” labdáját

Foci vb 2026
2026.06.25. 21:26

A skótok ellen néhány percre beállhat Neymar – vagy esetleg többre is?

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:36

Messi: Folytatom a játékot!

Foci vb 2026
2026.06.24. 10:38

Mourinhónak nem kell a marokkói szupertehetség, az argentin világbajnokra fáj a foga – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.06.23. 15:30
Ezek is érdekelhetik