Klub-vb: a következő két tornát Katarban rendezik

Katarban tovább folyik a készülődés a 2022-es világbajnokságra (Fotó: AFP)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség tanácsa (FIFA Council) hétfői ülésén úgy határozott, hogy a következő két klubvilágbajnokság házigazdája Katar lesz.
A közel-keleti ország afféle tesztként rendezheti meg a 2019-es és a 2020-as kiírást, a 2022-es világbajnokság felé vezető út újabb állomásaként.
A klubvilágbajnokságon a hat kontinens legrangosabb klubsorozatának győztese, valamint a házigazda szerepel, ám ha minden igaz, ez a két alkalom lesz az utolsó, hogy ilyen formában kerül sor a tornára: 2021-től 24 csapatosra bővítik a klub-vb-t, igaz, az európai élklubokat tömörítő szövetség (ECA) ellenzi a tervet – ebben élvezi az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) támogatását –, és mivel a szervezet tagjai azzal fenyegetőznek, hogy bővítés esetén nem vesznek részt a tornán, még közel sincs lefutva az ügy.
Legfrissebb hírek

Alajbegovic megdöntötte Mbappé rekordját – statisztikák
Foci vb 2026
2026.06.25. 00:03

Nagy góllal szereztek vezetést a bosnyákok – videók
Foci vb 2026
2026.06.24. 22:00

Elkezdődött a B-csoport utolsó fordulója
Foci vb 2026
2026.06.24. 21:00
Ezek is érdekelhetik


