Vb 2034: Ausztrália és Indonézia együtt pályázna a tornára

MTI MTIMTI MTI
2019.06.27. 09:35
Ausztrália (FFA) és Indonézia (PSSI) labdarúgó-szövetsége arról tárgyal, hogy a két ország közösen pályázzon a 2034-es világbajnokság megrendezésére.

Az FFA csütörtökön közleményében erősítette meg a korábbi sajtóhíreket.

A kommüniké szerint a két fél már a múlt héten, a kelet-ázsiai szövetségek gyűlésén megkezdte a formális beszélgetéseket az esetleges közös kandidálásról.

Ázsia eddig egyszer, 2002-ben Japán és Dél-Korea révén látta vendégül a világ legjobb labdarúgóit.

A következő, 2022-es világbajnokságot Katarban, a 2026-os tornát Kanadában, Mexikóban és az Egyesült Államokban rendezik.

Legfrissebb hírek

Megvannak a kezdőcsapatok: így kezd az Egyesült Államok és Ausztrália Seattle-ben

Foci vb 2026
2026.06.19. 20:06

Az amerikaiak 10 év után térnek vissza Seattle-be

Foci vb 2026
2026.06.19. 17:34

A NOB azt javasolja, hogy Indonézia ne rendezhessen nemzetközi sporteseményt

Egyéb egyéni
2025.10.23. 08:49

Vb-selejtező: távozott állásából Patrick Kluivert – hivatalos

Foci vb 2026
2025.10.16. 07:51

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság előtt az izraeli tornászok ügye

Torna
2025.10.13. 14:24

Ázsiai vb-selejtező: Indonézia lemarad a világbajnokságról, de Omán még reménykedhet

Foci vb 2026
2025.10.11. 23:36

Torna-vb: az izraeliek nem utazhatnak be Indonéziába

Egyéb egyéni
2025.10.10. 10:59

Szaúd-Arábia megelőzte a Premier League-et!

Minden más foci
2025.09.14. 11:31
Ezek is érdekelhetik