FIFPro: a női labdarúgásra veszélyesebb az egészségügyi vészhelyzet

MTI MTIMTI MTI
2020.04.17. 23:48
A profi labdarúgók nemzetközi szakszervezete (FIFPro) szerint a fejlődési pályán lévő női labdarúgásra veszélyesebb a jelenlegi egészségügyi vészhelyzet, mint a férfi futballra.

A szervezet tanulmányában kiemeli, a női labdarúgásra egzisztenciális válság várhat a járvány elmúltával, ugyanis sok játékos elveszítheti a megélhetését.

Azt hiszem, kijelenthetjük, hogy őket jobban sújtja majd a várható válság” – fogalmazott Jonas Baer-Hoffmann, a FIFPro főtitkára.

Hozzátette, ha nem lesznek kellően körültekintőek, évekre visszavetheti a női szakágat a járvány.

A férfi játékosok elsősorban a klubnál kapott fizetésükből élnek, a nők esetében ugyanakkor a válogatottnál kapott pénzösszeg is kiemelten fontos. Most, hogy nincsenek nemzetközi mérkőzések, és nem tudni, kit milyen mértékben tud kompenzálni a nemzeti szövetsége, sokan kényszerülhetnek profi karrierjük feladására” – magyarázta Baer-Hoffmann.

A főtitkár hozzátette, hogy az olimpiai női labdarúgótorna fontos lett volna a sportág nézőszámának növelése szempontjából, és a tokiói játékok jövő nyárra halasztása érzékeny veszteség a játékosoknak.

Legfrissebb hírek

Ellenfelet kapott a Ferencváros női együttese a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.06.19. 09:13

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

Megegyezett a FIFA és a FIFPRo: kötelező lesz a kivásárlási záradék

Minden más foci
2026.06.12. 10:37

Női NB I: tarolt a bajnok Ferencváros a RangAdó díjátadón

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 22:44

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08

Távozik a Barca kétszeres aranylabdás játékosa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.05.27. 09:10

Rangadót nyert Felcsúton az FTC, az élen végzett a női NB I alapszakaszában

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 21:00

Az ETO kiütötte a PMFC-t a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 18:54
Ezek is érdekelhetik