Románia: eltiltás jár orrfújásért és pályára köpésért mostantól
Legalább hat, legfeljebb 12 mérkőzésre tilthatják el azt a labdarúgót, aki a pályára köp a román bajnokság folytatásában.
A román szövetség (FRF) és a profiliga dolgozta ki azt az egészségügyi protokollt, miszerint az eltiltás mellett pénzbüntetés is jár majd a köpködésért, ahogy az orrfújásért is. A játékosoknak a bemelegítés során legalább két méterre kell lenniük egymástól, a meccs után pedig abban a sportruházatban kell hazatérniük a stadionból, amelyet a pályán viseltek.
A bajnokság és a Román Kupa küzdelmei március közepe óta szünetelnek a koronavírus-járvány miatt. Az FRF tervei szerint az idény június 13-án folytatódik zárt kapuk mögött, de ehhez még a kormány jóváhagyására is szükség van.
Legfrissebb hírek

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB
Minden más foci
2026.06.19. 20:46

Tapasztalt kapust szerződtetett a Sepsi OSK
Minden más foci
2026.06.12. 17:16

Románia: egykori válogatott hátvédet igazolt a Sepsi
Minden más foci
2026.06.11. 17:04

A ráadásban bukta el a győzelmet a Sepsi OSK
Minden más foci
2026.04.15. 18:38
Ezek is érdekelhetik




