Koronavírus: befejezettnek nyilvánították az idényt Bosznia-Hercegovinában

2020.06.01. 22:48
A koronavírus-járvány miatt hétfőn befejezettnek nyilvánították a labdarúgószezont Bosznia-Hercegovinában.

A sportági szövetség közlése szerint a döntést azért kellett meghozni, mert a boszniai Szerb Köztársaság egészségügyi minisztériuma július 1-jéig nem engedélyezi a labdarúgó-mérkőzések megtartását.

A 33 fordulósra tervezett élvonalból csak 22 kört rendeztek meg a járvány kitöréséig. A bajnoki címet ez alapján a tavalyi győztes FK Sarajevo kapta meg, amely így ismét elindulhat a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Az FK Zeljeznicar, a HSK Zrinjski és az FK Borac az Európa-liga-selejtezőben vehet részt, míg az NK Celik és az FK Zvijezda 09 kiesett.

A Bosnyák Kupát – amely az elődöntőnél tartott –szintén nem folytatják, bár a versenyben maradt négy csapat közül egyiknek a székhelye sem a boszniai Szerb Köztársaságban található.

Legfrissebb hírek

Az Opta valószínűségszámítása szerint ők a legesélyesebbek a továbbjutásra a csoportharmadikok versenyében

Foci vb 2026
2026.06.25. 20:08

Alajbegovic megdöntötte Mbappé rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
2026.06.25. 00:03

Svájc győzelemmel csoportelső, Kanada is továbbment, Bosznia-Hercegovina még reménykedhet

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:01

Nagy góllal szereztek vezetést a bosnyákok – videók

Foci vb 2026
2026.06.24. 22:00

A félidőben bosnyák vezetés, a svájci–kanadai meccsen még nincs gól

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:57

Kettővel vezettek a bosnyákok, majd Katar szépített

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:36

Elkezdődött a B-csoport utolsó fordulója

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:00

Így vonultak a bosnyák szurkolók Seattle-ben – videó

Foci vb 2026
2026.06.24. 19:56
Ezek is érdekelhetik