Labdarúgás: a Maracanában újra meccset rendeztek

MTI MTIMTI MTI
2020.06.19. 10:08
null
A Maracanában újra meccset rendeztek (Fotó: AFP)
Csaknem három hónap után csütörtökön este újra profi futballmérkőzést játszottak Brazíliában, ahol sokan nem értenek egyet a találkozók engedélyezésével, mert az országban jelenleg is terjed a koronavírus-járvány.

 

A Libertadores-kupa-címvédő Flamengo a Maracana Stadionban zárt kapuk mögött csapott össze az újraindult riói ligában a Banguval szigorú biztonsági intézkedések mellett. Így például a stadionba érkezőket fertőtlenítővel fújták le a meccs alatt, a játékosokon kívül mindenki maszkot viselt, aki a pályán vagy mellette tartózkodott.

Brazíliában a szakértők ellenzik a sportélet újraindítást, mivel a járvány nem lassul. A dél-amerikai országban már csaknem egymillió a fertőzöttek és majdnem 50 ezer a koronavírusban elhunytak száma. A helyzetet jól érzékelteti, hogy a Maracana 2-es kapujának közelében egy 400 férőhelyes tábori kórház működik, melyet a koronavírusos betegeknek állítottak fel.

A három hete edző Flamengónál ugyanakkor már szerettek volna játszani, ahogy Jair Bolsonaro, az ország elnöke is e mellett volt. Viszont a rivális klubok többsége határozottan tiltakozik, az ugyancsak riói Fluminense és a Botafogo pedig arra készül, hogy sportbírósághoz fordul, annak érdekében, hogy ne kelljen pályára lépniük még.

A 3–0-s Flamengo sikerrel végződött meccs alatt az együttes szurkolói közül is többen – más rivális együttesek szimpatizánsaival közösen – a stadionon kívül tüntettek a meccs, illetve Bolsonaro elnök ellen.

A brazil állami bajnokság eredetileg májusban kezdődött volna el, ám jelenleg nem tudni, mikor rendezhetik meg az 1. fordulót.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik