Koronavírus: ismét el kellett halasztani a Dinamo mérkőzését

2020.07.16. 11:00
Ismét el kell halasztani a Dinamo egyszer már elhalasztott mérkőzését a román élvonal alsóházi rájátszásban, miután a bukaresti csapat hat játékosának is pozitív lett a legutóbbi koronavírus-tesztje. A bukaresti együttes csütörtök este a Chindia Targovistét fogadta volna, egy olyan találkozón, amelyet eredetileg egy hónappal ezelőtt kellett volna megrendezni, ám akkor a Dinamo raktárosáról derült ki, hogy koronavírus-fertőzött, ezért a teljes csapatot elkülönítették.

A Liga 1 lebonyolításáért felelős Profi Labdarúgó Liga (LPF) főtitkára, Justin Stefan szerint a hat játékost elkülönítették és még csütörtökön újratesztelik egy másik egészségügyi intézményben. Justin Stefan szerint a hat játékost elkülönítették és még csütörtökön újratesztelik egy másik egészségügyi intézményben.

A LPF máris próbál új időpontot találni, ám a helyzetet nehezíti, hogy a júniusi újrakezdés utáni első két Dinamo-mérkőzés halasztása miatt a bukaresti együttesnek 16 nap alatt hét találkozót kellene lejátszani – a bajnokság ugyanis a tervek szerint augusztus elsején érne véget.

A héten a szezon harmadik edzőváltásán is átesett Dinamo jelenleg 21 ponttal az alsóház utolsó előtti, kieső helyén áll, csak a Chindiát (17) előzi meg, amellyel csütörtökön és vasárnap is lett volna mérkőzése.

Legfrissebb hírek

Bukarestben bajnoki címre is törnének a ZTE távozó edzőjével

Minden más foci
2026.06.07. 09:40

Nuno Campos távozik Zalaegerszegről – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.06. 19:43

A Dinamo Bucuresti kinézte magának a ZTE edzőjét

Minden más foci
2026.06.05. 17:09

Európai kézilabdaligák: Rosta Miklós egy góllal búcsúzott Romániától

Kézilabda
2026.05.07. 23:17

Európai kézilabdaligák: Fazekas-parádéval újra kupagyőztes a Plock

Kézilabda
2026.04.18. 23:07

Stadiont neveznek el a kedden elhunyt Mircea Lucescuról

Minden más foci
2026.04.09. 16:34

Európai kézilabdaligák: Lukács Péter nyolc gólt rámolt be a Kristiansand kapujába

Kézilabda
2026.04.03. 23:08

Férfi kézilabda BL: a Szeged a Kielcével, a Veszprém a PSG-vel találkozik a negyeddöntőbe jutásért

Kézilabda
2026.03.12. 22:26
Ezek is érdekelhetik