Argentína: Pablo Zabaleta bejelentette visszavonulását

MTI/V. J.MTI/V. J.
2020.10.16. 18:23
null
Az argentin játékos 35 évesen fejezi be pályafutását (Fotó: AFP)
Pablo Zabaleta, a Manchester City és az argentin válogatott korábbi labdarúgója bejelentette pályafutása befejezését.

 

A 35 éves hátvéd az előző idény után távozott a West Ham Unitedtől, és bár sokáig úgy tűnt, visszatér az immár másodosztályú Espanyolhoz, végül pályafutása befejezése mellett döntött.

Zabaleta 2005-ben igazolt hazájából a barcelonai együtteshez, majd 2008-tól 2017-ig a Manchester City színeiben 333 mérkőzésen 12 gólt szerzett. Az angol csapattal a bajnokságot és a Ligakupát két-két, az FA-kupát egy alkalommal nyerte meg.

„Csodálatos évek voltak ezek, amelyek alkalmat adtak arra, hogy egyedülálló és felejthetetlen pillanatokat élhessek át” – írta közösségi oldalán Zabaleta, aki 2005 és 2016 között 58 meccsen lépett pályára az argentin válogatottban.

Az argentin szélső védő manchesteri pályafutásának egyik legnagyobb gólját a Fulham ellen jegyezte, a 2010–2011-es idényben.

 

 

 

Legfrissebb hírek

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – videó

Foci vb 2026
5 órája

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
10 órája

Lionel Messi és Argentína négyszer több reakciót váltott ki, mint a Super Bowl

Foci vb 2026
2026.06.26. 03:44

Elárverezik Diego Maradona „kezezős” labdáját

Foci vb 2026
2026.06.25. 21:26

Messi: Folytatom a játékot!

Foci vb 2026
2026.06.24. 10:38

Mourinhónak nem kell a marokkói szupertehetség, az argentin világbajnokra fáj a foga – sajtóhír

Foci vb 2026
2026.06.23. 15:30

Vb 2026: az egekbe szöktek a jegyárak a lehetséges Messi–Ronaldo negyeddöntőre

Foci vb 2026
2026.06.23. 13:48
Ezek is érdekelhetik