CAS: a FIFA öt évre eltiltotta, lefaragtak belőle hármat

Ahmad Ahmad egy tavalyi jótékonysági mérkőzésen (Fotó: AFP)
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) ötről két évre csökkentette az Afrikai Labdarúgó-szövetség (CAF) korábbi elnökének eltiltását – írja az MTI.
Ahmad Ahmadot még novemberben büntette meg a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA), mert az etikai bizottság megállapította, hogy a sportvezető különböző ajándékokat fogadott el, visszaélt a pozíciójával és pénzügyi visszaéléseket is elkövetett.
A madagaszkári exelnök 200 ezer svájci frankos büntetését 50 ezerre mérsékelte a CAS, amelynek vizsgálata szerint nem származott előnye abból a szerződéskötésből, amelyet a 2018-as Afrika-kupa egyik szponzorával kötött a szervezet – ugyanakkor több egyéb pontban megerősítette a bűnösségét.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

