Labdarúgás: a FIFA kilenc hónap után megszüntette Kenya eltiltását
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) hétfőn értesítette a kenyai szövetséget (FKF), hogy kilenc hónap után megszüntette az eltiltását.
A FIFA azután hozta meg a döntést, hogy Ababu Namwamba új sportminiszter visszaadta az FKF végrehajtó bizottságának jogkörét, ezzel pedig eleget tett a szervezet februári kéréseinek.
A FIFA és az Afrikai Labdarúgó Szövetség képviselőket küld majd Nairobiba, akik ellenőrzik a változtatásokat, és meghatározzák a következő lépéseket, majd találkoznak az új sportminiszterrel.
A FIFA "politikai beavatkozásra" hivatkozva februárban függesztette fel a kenyai szövetség tagságát, miután az akkori sportminisztérium feloszlatta az FKF-et. Kenya válogatottja és klubcsapatai ezért nem vehettek részt nemzetközi eseményeken, így júniusban a 2023-as Afrika Kupa selejtezősorozatában sem.
Legfrissebb hírek

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen
Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44
Ezek is érdekelhetik





