Vb 2034: Indonézia, Ausztrália, Malajzia és Szingapúr közösen pályázhat

2023.10.11. 09:49
null
Ausztrália a női után férfi labdarúgó-világbajnokságot is rendezhet (Fotó: Getty Images)
Indonézia közösen rendezné meg a 2034-es labdarúgó-világbajnokságot Ausztráliával, Malajziával és Szingapúrral.

 

Erick Thohir, az indonéz szövetség (PSSI) elnöke szerdán megerősítette, hogy tárgyalásokat folytatnak Ausztráliával.

„Amikor Malajziában és Szingapúrban jártam, mindkét ország jelezte, hogy csatlakozna egy indonéz-ausztrál rendezéshez” – tette hozzá a PSSI vezetője. –„Tavaly Katarban volt a vb, Japán és a Koreai Köztársaság már volt házigazda, és biztos vagyok benne, hogy a nemzetközi szövetség kipróbál új országokat. A négyes összefogással nagyobb az esélyünk” – mondta.

Az ausztrál szövetség reakciójában egyelőre csak visszautalt múlt heti bejelentésére, miszerint vizsgálja a lehetőségeket a 2029-es klubvilágbajnokság és/vagy a 2034-es vb lebonyolítására.

A 11 év múlva esedékes világbajnokságra az ázsiai és az óceániai konföderációhoz tartozó országok jelentkezhetnek, mivel 2026-ban az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó, azaz az észak- és közép-amerikai régió látja vendégül a futballvilágot, míg a 2030-as seregszemlét Spanyolország, Portugália és Marokkó kapta úgy, hogy egy-egy mérkőzést Uruguay, Argentína és Paraguay is rendez, tehát három földrészen is lesznek találkozók.

Szaúd-Arábia hétfőn jelezte hivatalosan a 2034-es rendezési szándékát a FIFA-nak, amely október 31-ig várja a jelentkezést az érdeklődőktől. A végleges pályázatot jövő júliusban kell benyújtani.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Megvannak a kezdőcsapatok: így kezd az Egyesült Államok és Ausztrália Seattle-ben

Foci vb 2026
2026.06.19. 20:06

Az amerikaiak 10 év után térnek vissza Seattle-be

Foci vb 2026
2026.06.19. 17:34

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40
Ezek is érdekelhetik