A Komáromi FC feljutott az élvonalba

Fotó: Komáromi FC/FB
Újabb magyar többségi tulajdonosú klub jutott fel a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságba, a Niké Ligába. A KFC Komárom két fordulóval a másodosztály befejezése előtt hétpontos előnyre tett szert, és bebiztosította bajnoki címét.
A szlovák másodosztály 28. fordulójában a Komárom 3–1-re győzött Tőketerebesen, és mivel a második Eperjes csak 0–0-s döntetlent ért el Pozsonyligetfalun, behozhatatlan, hétpontosra nőtt a KFC előnye.
Az észak-komáromiak történetük során először jutottak fel a szlovák élvonalba, az ősszel a DAC ellen is rangadót játszhatnak majd.
A komáromi egyesület sportigazgatója Vincze István, korábbi 44-szeres magyar válogatott csatár.
SZLOVÁKIA, MONACOBET LIGA
Slavoj Trebisov (Tőketerebes)–Komáromi FC 1–3
FC Petrzalka (Pozsonyligetfalu)–1. FC Tatran Presov (Eperjes) 0–0
Legfrissebb hírek

Az MTK-játékos távozását is bejelentette a Komárom
Légiósok
2026.06.17. 15:26

Szánthó Regő Besztercebányára tart – NS-infó
Légiósok
2026.06.09. 16:43

NS-infó: Robert Klauss lesz a DAC edzője
Minden más foci
2026.06.04. 13:06

Jövőre hazatérhet a Komárom!
Minden más foci
2026.05.28. 08:11

Niké Liga: kiharcolta a bennmaradást a Komárom
Minden más foci
2026.05.23. 22:40
Ezek is érdekelhetik





