Brazília: visszajutott az élvonalba Pelé és Neymar korábbi csapata

Fotó: Imago Images
Magyar idő szerint kedd hajnalban dőlt el, hogy egy éves másodosztályú szereplés után visszajutott a brazil labdarúgás élvonalába (Brasileirao) a Santos FC.
A nyolcszoros brazil bajnok, fekete-fehér színekben játszó csapat – ahol többek között olyan futballisták szerepeltek, mint Pelé vagy Neymar – a másodosztályú bajnokság legutóbbi fordulójában 2–0-ra nyert a Curitiba vendégeként, bebiztosítva visszajutását az élvonalba. A Santos győzelmével 68 ponttal áll a tabella élén, s előnye már behozhatatlan az ötödik helyezett Cearával szemben (Brazíliában a második vonal első négy helyezettje jut fel a legjobbak közé).
A legendás klub a 2023-as idény végén esett ki az élvonalból – története során először.
Legfrissebb hírek

Hamilton: Nagyon vagány volt, amit Neymar írt
Foci vb 2026
2026.06.25. 20:41

Még szerencse, hogy van Gabriel
Foci vb 2026
2026.06.25. 16:28

Neymar fiát a biztonsági őrök állították meg – videó
Foci vb 2026
2026.06.25. 04:53

Carlo Ancelotti: A meggyőző alakítás volt a célunk
Foci vb 2026
2026.06.25. 03:22
Ezek is érdekelhetik



