
Fotó: AFP
A szurkolók megnyilvánulásai miatt a Szerb Labdarúgó-szövetség 173 ezer eurós (71 millió forint) bírságot kapott az európai szövetség (UEFA) fegyelmi bizottságától, továbbá a következő két idegenbeli válogatott mérkőzésre nem vehetnek jegyet a szerb szimpatizánsok.
A novemberi Svájc–Szerbia találkozón a vendégszurkolók megpróbáltak felgyújtani egy albán zászlót, és sértegették a svájci csapat albán, illetve koszovói származású játékosait, míg a dánok elleni idegenbeli találkozón tiltott zászlót függesztettek ki a nézőtéren.
Az pénteken a világbajnoki selejtezők európai sorolásán derült ki, hogy a szerb és az albán válogatott azonos csoportba került az angol, a lett és az andorrai együttes társaságában.
Legfrissebb hírek

Így ünnepelték Zürichben a svájciak csoportelsőségét
Foci vb 2026
2026.06.25. 04:23

Alajbegovic megdöntötte Mbappé rekordját – statisztikák
Foci vb 2026
2026.06.25. 00:03

Elkezdődött a B-csoport utolsó fordulója
Foci vb 2026
2026.06.24. 21:00

Időt és energiát spórol, aki megnyeri a B-csoportot
Foci vb 2026
2026.06.24. 13:10
Ezek is érdekelhetik


