Súlyos pénzbüntetést kapott a Szerb Labdarúgó-szövetség

2024.12.13. 16:24
Fotó: AFP
A szurkolók megnyilvánulásai miatt a Szerb Labdarúgó-szövetség 173 ezer eurós (71 millió forint) bírságot kapott az európai szövetség (UEFA) fegyelmi bizottságától, továbbá a következő két idegenbeli válogatott mérkőzésre nem vehetnek jegyet a szerb szimpatizánsok.

A novemberi Svájc–Szerbia találkozón a vendégszurkolók megpróbáltak felgyújtani egy albán zászlót, és sértegették a svájci csapat albán, illetve koszovói származású játékosait, míg a dánok elleni idegenbeli találkozón tiltott zászlót függesztettek ki a nézőtéren.

Az pénteken a világbajnoki selejtezők európai sorolásán derült ki, hogy a szerb és az albán válogatott azonos csoportba került az angol, a lett és az andorrai együttes társaságában.

 

Legfrissebb hírek

Így ünnepelték Zürichben a svájciak csoportelsőségét

Foci vb 2026
2026.06.25. 04:23

„Megnehezítettük a saját dolgunkat” – mondta Murat Yakin, és beszélt arról is, miért cserélt trikót

Foci vb 2026
2026.06.25. 00:44

Alajbegovic megdöntötte Mbappé rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
2026.06.25. 00:03

Svájc nyerte a B-csoportot, de Kanadának is összejött a történelmi továbbjutás

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:00

Elkezdődött a B-csoport utolsó fordulója

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:00

Időt és energiát spórol, aki megnyeri a B-csoportot

Foci vb 2026
2026.06.24. 13:10

A mindenkinek jó iksz ellen szól, hogy időt és energiát spórol, aki megnyeri a B-csoportot

Foci vb 2026
2026.06.24. 12:45

Egy iksz Kanadának és Svájcnak is elég lenne a továbbjutáshoz

Foci vb 2026
2026.06.24. 11:18
Ezek is érdekelhetik