A DVTK és a Kassa közötti szoros szakmai kapcsolat is téma volt a Football Forum Hungaryn

MOHAI DOMINIKMOHAI DOMINIK
2025.04.29. 19:28
null
(Fotó: Árvai Károly)
Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára moderálta a „A futball hatása a régió közösségeire” beszélgetést Sántha Gergellyel, a DVTK vezérigazgatójával, Világi Bálinttal, az ETO FC Győr klubmenedzserével, valamint Dusinszki Zoltánnal, a frissen román élvonalba jutott FK Csíkszereda technikai igazgatójával.

Sántha Gergely, a DVTK és a Kassa közötti szoros szakmai kapcsolatról beszélt, melynek lényege, hogy a kassai klubot a kelet-szlovákiai labdarúgás központjává tegyék, s persze a Dunaszerdahelyhez képest megmutatkozó különbségekről is említést tett, hiszen beszélgetőpartnere, Világi Bálint, és az ETO ezer szállal kötődik a DAC-hoz. Mind kelet-Magyarország, mind kelet-Szlovákia az EU legelmaradottabb vidékei közé tartozik, és Sántha Gergely szerint ez tőlünk északabbra nagyobb motivációt jelent a gyerekeknek, Magyarországon több dolog tereli el a figyelmet, s nem érzik annyira kitörési lehetőségnek a futballt.

Világi Bálint elmesélte, hogyan zajlik a munka 2014, a Világi-család szerepvállalása óta a DAC-nál, és hogy stratégiailag mekkora értéke van annak, hogy 2022 óta az ETO is a családi üzlet része. 

Így a fiatal játékosokat a Duna mindkét oldalán le tudják fedni, nagyjából hétszáz játékost foglalkoztat jelenleg a két együttes. Győrben Dunaszerdahelyhez hasonlóan az infrastruktúra-fejlesztéssel együtt, egyre merészebb célokkal igyekeznek meghatározóvá válni.

Dusinszki Zoltán, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia munkáját emelte ki, melynek célja, hogy az erdélyi fiataloknak minőségi képzést biztosítsanak. A Csíkszereda egyre jobb szereplésével együtt fejlődött az akadémia is, és Dusinszki Zoltán elmondása szerint ma már elismert Romániában is az ott zajló munka.

 

 

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 22:12

Kékesi Márton alpesi síző lezárta válogatottbeli pályafutását

Téli sportok
2026.06.17. 17:20

A DVTK-ban folytatja a vb-ezüstérmes csatár dédunokája – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 17:48

Jurek és Kerezsi is végleg az MTK-hoz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 11:29

DVTK: megvan a stáb, próbajátékost és távozókat is bejelentettek

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 10:50

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29
Ezek is érdekelhetik