Slovan–DAC: 12 ezer eurós büntetést kaptak a pozsonyiak

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
2025.04.25. 13:44
null
Fotó: Duducz Tibor
A Szlovák Labdarúgó-szövetség (SFZ) fegyelmi bizottságának legutóbbi ülésén pontot tettek a két hete rendezett Slovan Bratislava–DAC (2–2) mérkőzésen történt események végére. Mint kiderült: 12 ezer euróval megúszta a leggazdagabb szlovák klub a szurkolóinak magyargyalázását.

Csaknem két hétig vizsgálta a fegyelmi bizottság a Slovan– DAC találkozón történt eseményeket. Mint már többször jeleztük, rendszeres volt a több ezer torokból a magyargyalázás a Nemzeti Stadionban, ezen kívül az első negyedóra végén egy olyan óriásdrapériát tartottak a magasba a pozsonyi ultrák, amelyen Magyarországot Mongóliával azonosították. A drapérián Slovan-mezben egy tanár magyaráz a térkép előtt ülőknek, akik hátán DAC, Mongólia és Fradi-felirat van. A drapéria alatt pedig az állt szlovákul, hogy „Szlovákia a szlovákok és a Slovan-drukkerek országa.” 

Szinte vágni lehetett a magyargyűlöletet. Amikor megjelent az említett molinó, a közel tízezer ember hasonlóképpen örült, mint később a hazaiak góljainál. A szlovák nemzeti színű görögtüzek füstje belengte a stadiont és szinte nem lehetett látni semmit. Kiss játékvezető hét percre megszakította a játékot. Amint a meccs újraindult, a hazaiak egy DAC-zászlót gyújtottak meg.

Mi lett az Szlovák Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságának a döntése? Semmi meglepő, nem történt áttörés. Tizenkétezer eurós büntetést kapott a szlovák bajnokcsapata az ellenfél szidalmazása, etnikai alapú gyűlölködés, pirotechnikai eszközök használata (ami után félbeszakadt a találkozó), az ellenfél zászlajának elégetése és provokatív jellegű transzparens kifeszítése miatt. Mi ez egy klubnak, amelynek költségvetése 25 milió euró... Plusz a pozsonyi vezetőknek el kell beszélgetniük a Slovan ultráival, hogy miért kapták ezt a büntetést.

A DAC négyezer eurós büntetést kapott az ellenfél szidalmazása és provokatív jellegű transzparens kifeszítése miatt. A sárga-kék szurkolók a molinóval nem gyaláztak senkit, csak megemlékeztek az 1947-ben kezdődött magyar lakosság deportálásáról, kitelepítéséről Felvidékről. 

 

 

Legfrissebb hírek

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
12 órája

Az angol másodosztályban folytathatja a 21 éves magyar középpályás – sajtóhír

Légiósok
2026.06.23. 10:09

DAC: több mint egy év után bejelentett sportigazgató és norvég balhátvéd érkezett – hivatalos

Minden más foci
2026.06.22. 16:23

Felkészülés: a Somorja nyerte a felvidéki rangadót

Minden más foci
2026.06.20. 18:04

A Como érvényesítette az opciót, Bősze Levente az olasz klubban marad

Légiósok
2026.06.16. 13:10

Eközben Pozsonyban… Yaya Tourét kinevezték a Slovan vezetőedzőjének

Foci vb 2026
2026.06.13. 15:53

Szánthó Regő Besztercebányára tart – NS-infó

Légiósok
2026.06.09. 16:43

Robert Klauss a DAC új vezetőedzője – hivatalos

Minden más foci
2026.06.05. 21:32
Ezek is érdekelhetik