Liga 2: a Sepsi gól nélküli döntetlennel zárta az alapszakaszt

Míg a Sepsi OSK már két hete bebiztosította helyét a Liga 2 felsőházában, a szezon nagy részében szintén az első hat között tanyázó ASA szinte reménytelen helyzetből várta az alapszakasz utolsó fordulóját: több pontot kellett szereznie a Sepsi Duna Arénában, mint a Steauának hazai pályán a Poli Iasi ellen. A bukaresti csapat azonban, Huszti Andrással a soraiban, a 20. perctől kezdve nyerésre állt, miközben a vásárhelyiek hiába kezdtek erősen Szentgyörgyön, nem tudták bevenni Bogdan Unhgureanu kapuját. A kényelmes tempóban focizó Sepsi viszont kevés helyzetet dolgozott ki, az átlövései pontatlanok voltak, a hajrában pedig hiába reklamáltak kétszer is büntetőt, végül meg kellett elégedniük a játék képét híven tükröző gól nélküli döntetlennel.
A Sepsi így is a közvetlen feljutást érő második helyről, üldözőit öt ponttal megelőzve kezdi el a tízfordulós playoffot, amelybe – a Szuperligával ellentétben – a csapatok a teljes eddigi pontszámukat magukkal viszik.
Vida Krisztopher megszerezte első gólját a bennmaradásért küzdő Szatmárnémeti színeiben, csapata azonban a győzelem ellenére az utolsó előtti helyről vág neki az alsóházi rájátszásnak.
LIGA 2, 21. FORDULÓ
Sepsi OSK–ASA Marosvásárhely 0–0
Sepsi OSK: Sigér Dávid sérülés miatt hiányzott
Marosvásárhely: Demeter Zsombor végigjátszotta a mérkőzést, Major Sámuelt nem nevezték a találkozóra
Steaua–Poli Iasi 3–1
Steaua: Huszti András végig a pályán volt
Olimpia Szatmárnémeti–CS Dinamo 2–0
Szatmárnémeti: Vida Krisztopher kezdőként 75. percet játszott, a 39. percben ő lőtte csapata első gólját
Az alapszakasz végeredménye: 1. Corvinul 53, 2. Sepsi OSK 44, 3. Voluntari 39, 4. Chindia 39, 5. Nagyvárad 39, 6. Steaua 39, 7. Marosvásárhely 37, …21. Szatmárnémeti 14.

Sztankovics Réka is Marosvásárhelyre igazolt

Nagy tervek Temesváron – Huszti Andrást is szerződtették

A Temesvár kinézte Huszti Andrást – sajtóhír





