Pepe, az apafigura; Borbély Balázsnak csapatot kell építenie Győrben

S. T. J.S. T. J.
2024.06.30. 23:36
 

A NEMZETI SPORT VASÁRNAPI SZÁMÁBÓL

A 41 éves Pepe a labdarúgó Európa-bajnokságok történetének legidősebb pályára lépő játékosa. Korábbi portói csapattársa, Otávio egyszer azt mondta, apafiguraként tekintenek a hátvédre, de egyelőre senki sem szólította papának a jelenlegi kerettagok közül. „Igyekszem segíteni a fiataloknak, ezekre a játékosokra ugyanis ragyogó jövő vár” – reagált Otávio megjegyzésére a Real Madridban 10 évet lehúzó legenda, aki úgy véli, hosszú karrierje titka „a labdarúgás iránti szenvedély. A többiek rendre azzal élcelődnek, hogy több időt töltök a jeges kádban, mint mindenki más együttvéve. Én már nehezebben regenerálódok, és az idővel kell versenyt futnom. Lepereg rólam a csipkelődés, mert mindent a csapatért teszek.”

Megbízott vezetőedzőként a feljutás kiharcolása volt a feladata, vezetőedzőként már csapatot kell építenie Győrben Borbély Balázsnak. Az előző idényt az ETO élén százszázalékos mérleggel záró szakember a Nemzeti Sportnak elmondta, minden pozícióra szeretnének még olyan játékost igazolni, aki azonnal kezdőként segítheti a csapatot. Akiről pedig úgy gondolják, hogy nem érett meg az NB I-re, várhatóan kölcsönbe távozik. A helyzetet némiképp bonyolítja az NB I újoncánál, hogy Köteles László sportigazgató szerződését nem hosszabbította meg a klub, így Világi Bálint és Jan Van Daele felelős az átigazolásokkal kapcsolatos döntésekért.

Az olimpiai éremesélyeseket bemutató sorozatunk aktuális főszereplője Siklósi Gergely. Három éve egyéni világbajnokként vágott neki Tokiónak, igaz, akkor egyedül, hiszen a csapat nem szerzett kvótát. „Sokat változtam – mondta lapunknak a párbajtőröző. – A személyiségem és a vívásom is érettebb lett. Tokióban csak egyéniben indultam, aztán elment két év arra, hogy feldolgozzam az ott történteket, az ezüstérmet. Ebben a két esztendőben arra is figyeltem, hogy ott maradjak a világranglista legjobb tizenhat párbajtőrvívója között – csak 2024 szólt konkrétabban az olimpiai felkészülésről.” Párizsi céljáról azt mondta, „ha olimpiai bajnok leszek akár egyéniben, akár csapatban, elégedett leszek, de akkor is, ha érmet szerzek”.

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
32 perce

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik