Győrben a cél: visszatérni a 10 évvel ezelőtti szintre; Janurik Kingát feldobja, hogy Debrecenben lesznek az Eb-n a csoportmeccseink

S. T. J.S. T. J.
2024.11.20. 00:06

A Nemzeti Sport szerdai számából ajánljuk:

 

Interjút adott lapunknak Steven Vanharen, az NB I-ben nyolc forduló óta veretlen ETO FC Győr sportigazgatója. A belga sportvezető számára nem idegen a magyar közeg, korábban dolgozott Újpesten és az MTK-nál is. A 2012–2013-as idényben Marc Lelievre hívására került Újpestre, s miután Jos Daerden távozott és Lelievre lett a vezetőedző, a másodedzőjeként folytatta. Az MTK-nál László Csaba keresett a futballisták fizikai teljesítményéért felelős segédedzőt. Vanharen a távozása után a 2015–2016-os idény végéig maradt, mert a játékosok ragaszkodtak hozzá. Lapunknak arról is beszélt, hogy Győrben a cél az, hogy az ETO visszakerüljön oda, ahol tíz éve volt. Az elmúlt évek edzőkeringője után Borbély Balázs lehet a hosszú távú megoldás a kispadon, nem véletlen, hogy az első négy, elveszített bajnoki után is maradt.

Befejező szakaszához érkezett a magyar női kézilabda-válogatott felkészülése a jövő csütörtökön rajtoló, részben hazai rendezésű Európa-bajnokság előtt. A Golovin Vlagyimir által irányított, olimpiai hatodik helyezett együttes Tatabányán tréningezik, pénteken és vasárnap ugyanitt játssza az utolsó két edzőmeccsét is a kontinenstorna előtt Szlovákia és Ukrajna ellen. „Ha az Eb szempontjából nézzük, a hétvégi felkészülési tornán az ellenfeleink inkább a macedónokhoz hasonlíthatók, azon a szinten vannak. Mindig kényelmetlen, ha a labdával »dúródó« riválissal találkozunk” – mondta lapunknak az edzőtáborban Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány. A kapus Janurik Kinga arról beszélt: „Szeretnénk az Európa-bajnokságon is megmutatni, mire vagyunk képesek, mindennap azért edzünk, hogy a lehető legtökéletesebb oldalunkat mutassuk.”

A pehelysúlyú súlyemelő Benedek János november 20-án tölti be a 80. évét. A nemzetközi porondon első vb-érmét (bronz) 1970-ben Columbusban szerezte. Ám nem elsősorban emiatt emlegették a nevét. Szigorú doppingvizsgálat volt, a lepke-, a lég- és pehelysúly kilenc érmese közül nyolc (!) – közte Holczreiter Sándor és Földi Imre – vizeletmintájában jóval a határérték felett találtak amfetaminszármazékot. Benedek összetettben negyedik lett, ám mivel a dobogósok eredményét megsemmisítették, világbajnokká lépett elő. Az aranyérmesek értékes karórát kaptak, Benedek azonban átadta azt Mieczyslaw Nowaknak, mondván, ő nyert; a lengyel elpityeredett a gesztustól. Benedek a visszavonulása után edzősködött, és nyugdíjasként sem távolodott el sportágától. „A mai napig imádom!” – mondta lapunknak.

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
6 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik