Matthäus: A Bayern München Németország első számú csapata; Tomori: A legvégén eksztázisba kerültünk

S. T. J.S. T. J.
2025.03.03. 23:30

A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk:

Múlt héten csütörtökön volt napra pontosan 125 éve, hogy Franz John megalapította a Bayern Münchent. Ebből az alkalomból  Lothar Matthäus is számos emléket posztolt a közösségi oldalán. „Bár csak 12 évet töltöttem a klubnál, hihetetlen büszkeséget érzek, hogy részese lehettem ennek az utazásnak – mondta lapunknak adott exkluzív interjújában a 150-szeres német válogatott, aki 2003 decembere és 2006 januárja között a magyar válogatott szövetségi kapitány volt. – Ha máshol játszottam, például amikor az Internazionale labdarúgója voltam, akkor is hiányzott a város, a Bayern München. Nem kérdés, a Bayern München Németország első számú csapata.” A kedden folytatódó BL-küzdelmek kapcsán azt mondta: „Rettenet, hogy a Bayern München a Leverkusennel játszik, míg a Real Madrid az Atlético Madriddal. A korábbi években erre nem volt lehetőség, azonos országbeli csapatok nem kerülhettek össze ebben a fázisban, és ez így volt rendjén.”

Ferencvárosi örömünneppel ért véget a női kézilabda Magyar Kupa hétvégi négyes döntője Tatabányán. A címvédő zöld-fehérek nem akármilyen izgalmak közepette, 23–23-as rendes játékidőt követően hétméteresekkel (2–1) győzték le legnagyobb riválisukat, a Győrt. A fővárosiak sorozatban a negyedik aranyérmüket szerezték meg, negyedszer is az ETO-t fektették két vállra. Hasonló ferencvárosi dominanciára három évtizede volt példa: 1993 és 1997 között egyhuzamban ötször nyertek MK-t Németh András irányításával a népligetiek. Tomori Zsuzsanna, az FTC védekezőspecialista átlövője szerint „nagyon rosszul játszottunk, sem hátul, sem elöl nem találtuk a ritmust. Sandra Toft nagyon jól védett a Győrben, minket pedig Laura Glauser tartott meccsben a kapuból. Sokáig statikusan játszottunk, védekezésben nem voltunk agresszívak, de bíztunk benne, hogy valahol majd átlendül a meccs a javunkra. A legvégén eksztázisba kerültünk, hogy sikerült egyenlíteni, ez is hatással lehetett a hétméteresekre.”

A DVTK HunTherm otthonában nyolcpontos győzelmet arató Sopron Basketet Stephanie Reid idénycsúcsot jelentő 28 ponttal és hat gólpasszal vezette diadalra. „Csütörtök este még Franciaországban léptünk pályára az Európa-kupában a Montpellier ellen – mondta a Nemzeti Sportnak a 28 éves ausztrál irányító. – Sikerült szinte végig betartani a meccstervet, de így is belekerültünk egy negatív spirálba, mert a térfélcserét követően a DVTK feljavult, ritmust fogott és egyre többször betalált távolról. Átvészeltük a felzárkózását, s hatalmas sikert könyvelhettünk el.” Ezzel a bravúrral a soproniak közel kerültek, hogy megnyerjék az alapszakaszt, de Reid óvatosan fogalmazott: „Ne rohanjunk ennyire előre, lépésről lépésre haladunk. Bejutottunk az Európa-kupa elődöntőjébe, s előbb még a francia Lille ellen játszunk csütörtökön a párharc első meccsén.”

 

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
18 órája

(Bőrszín)árnyalatok – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
Tegnap, 0:02

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
2026.06.26. 00:05

Matthäus szerint Sanét jogosan kritizálják a szurkolók

Foci vb 2026
2026.06.25. 11:08
Ezek is érdekelhetik