Címlapsztori a világbajnoki selejtezőkről; NB I-es értékelés: ZTE

S. T. J.S. T. J.
2025.06.14. 23:50

A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk:

 

Címlapsztorinkban ez alkalommal a világbajnoki selejtezőkkel foglalkozunk. A magyar labdarúgó-válogatott még el sem kezdte a kvalifikációs sorozatot, több nemzeti együttes viszont már kiharcolta a vb-szereplést. Dél-Amerikából a címvédő Argentína és a rekordgyőztes Brazília már biztosan ott lesz a 48 szereplős tornán, ahogy Ecuador is. A hajrához közeledve Ázsiában, Afrikában, a CONCACAF-zónában (Észak- és Közép-Amerika) és Óceániában is akadnak már biztos kijutók, nagy visszatérők, történelmi esély előtt álló kiscsapatok, valamint néhány kontinentális nagyágyú, amelynek sorsa még nem dőlt el. Ázsiában a legnagyobb szenzációt Üzbegisztán és Jordánia szolgáltatta: mindkét ország története során először lesz ott a világbajnokságon, új színt hozva a tornára. A CONCACAF-zónában a végső, 12 csapatos körben olyan válogatottak is ott vannak, mint Curacao, Nicaragua, Guatemala, Suriname és Bermuda.

Vasárnap tölti be 75. életévét az ötszörös világbajnok, olimpiai ezüst- és bronzérmes kajakos, Szabó István. Az egykori klasszis meglehetősen aktív. Óbudán él, családi házban, rengeteg időt tölt a műhelyében, barkácsol, motorokat szerel az ismerősei kerékpárjára, akkumulátorokat forraszt hozzájuk, és még az elektronikát is intézi. Élsportolói pályafutását követően mérnöki diplomáját és tapasztalatait felhasználva olyan, a kajakozók edzésmunkáját segítő eszközöket fejlesztett, mint az ergométer elődjének tekinthető húzógép. Mégis úgy véli, kevesebbet adott vissza a sportágnak annál, mint amennyit ő kapott tőle: „Elvégeztem a szakedzőit, egy-két évig próbálkoztam is az edzőséggel, de rájöttem, hogy alkalmatlan vagyok rá, mert nem tudok jól bánni az emberekkel. Eléggé visszahúzódó vagyok.”

Az élvonal csapatainak szereplését értékelő sorozatunkban a ZTE FC-vel foglalkozunk. A zalaegerszegiek nehéz idényen vannak túl, de a legfontosabb: ismét sikerült kiharcolniuk a bennmaradást. Amióta a klub a 2018–2019-es idényben megnyerte az NB II-t, folyamatosan tagja az élvonalnak, így a nyáron sorozatban a hetedik évadát kezdheti el a legjobbak között. A bajnokságot Márton Gábor vezetőedzővel indította a csapat, ám az utóbbi évek tapasztalata alapján megszokhattuk, hogy a tavasszal az új lendület jegyében jött a „kötelező” edzőcsere. A Zalaegerszeg idényét nézve feltűnő, hogy rengeteg gólt kapott a 90. perc után – 10 pontot így veszített el, ami nagyon hiányzott a végelszámolásnál.

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

(Bőrszín)árnyalatok – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
22 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
22 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
22 órája

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
Tegnap, 0:05

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
Tegnap, 0:05

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21
Ezek is érdekelhetik