Interjú a fehérvári polgármesterrel; Kubica győzelemre vezette a Ferrarit a Le Mans-i 24 óráson

S. T. J.S. T. J.
2025.06.15. 23:50

A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk:

 

Interjút adott lapunknak Cser-Palkovics András. Székesfehérvár polgármestere elmondta, miképp sikerült megmenteni az NB II-be visszacsúszó, majd tulajdonos nélkül maradó Fehérvár FC-t. Ám azt sem titkolta: „Az önkormányzat nem tud szakmai, illetve pénzügyi befektető sem lenni, hanem átmeneti stabilitást képes biztosítani ahhoz, hogy a másodosztályban a csapat el tudjon indulni, az ehhez szükséges keret össze tudjon állni, a sportszakma tudja végezni a dolgát, hogy az utánpótlás, ami mégiscsak több mint 450 fiatalt, illetve gyermeket foglalkoztat, tudjon működni, és közben pedig tudjuk keresni az új befektetőket és tulajdonost vagy tulajdonosjelölteket.”

Idényértékelőnkben ez alkalommal a DVSC bajnoki szereplését elemezzük. A Lokiért, amely ismét a tűzzel játszott, ezúttal azonban megmenekült a hétszeres bajnok. Nagy változás ez azt követően, hogy tavaly ilyenkor még amiatt bosszankodtak a Debrecen hívei, mert a csapat lemaradt a dobogóról. A Szrdjan Blagojevics-éra második évében ötödik lett a Loki, hét ponttal a bronzérmes Puskás Akadémia mögött, viszont tizenhéttel megelőzve a jobbik kieső Kisvárdát. Akkor még senki sem látta a 2024–2025-ös káosz eljövetelét, amelyben a tizenharmadik meccsen már a negyedik (!) edző irányította a csapatot. S bár a 33. forduló után a vonal felett végeztek a piros-fehérek, a jövő egyelőre képlékeny.

A kortársak szerint a helsinki olimpia (1952) után az úgynevezett béketábor politikusai elérkezettnek látták az időt egy „szocialista” olimpiára. Köreikben Magyarország sportjának volt akkor a legnagyobb tekintélye. Az, hogy két nagyhatalom (Egyesült Államok, Szovjetunió) mögött harmadikok lettünk a pontversenyben Helsinkiben (16 arany-, 10 ezüst-, 16 bronzérem), elismerést váltott ki világszerte. Mindezek alapján az volt a döntés, hogy nekünk kell megpályáznunk a rendezést. A Népstadiont az átadáskori mérete csaknem kétszeresére, 140 ezresre bővítették volna, körülötte pályákat és kisebb épületeket létrehozva, vagy modernizálva a meglévőket. Hogy miképp lett végül mégis Róma a befutó, kiderül Népsport mellékletünkből.

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
22 órája

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik