Bartha Csaba: Sokan nem értékelik kellőképpen, hogy ősszel megnyertük a klubvilágbajnokságot; Boczkó Gábor: Egy éremnek is tudnék örülni

S. T. J.S. T. J.
2025.07.21. 23:30

A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk:
 

 

Tavaly júniusban nevezték ki a veszprémi kézilabdaklub vezérigazgatójává Bartha Csabát, aki a Nemzeti Sportnak elmondta, Veszprémben magasan van a léc, a Magyar Kupa döntője vagy a magyar bajnoki finálé már nem elég, merthogy csak a győzelem, és csak az első hely az elfogadott. Az előző idényben megnyerték a klubvilágbajnokságot és a magyar bajnokságot, ezüstérmesek lettek a Magyar Kupában, ugyanakkor lemaradtak a Bajnokok Ligája négyes döntőjéről, mégsem könnyű eldönteni, félig teli vagy félig üres a pohár. „Sokan nem értékelik kellőképpen, hogy ősszel megnyertük a klubvilágbajnokságot. Kissé fájó is, hogy úgy beszélünk róla, mintha nem is lett volna” – mondta Bartha Csaba, akit arról is kérdeztünk, van-e olyan szintű hazai kézilabdázó, akit szívesen látna Veszprémben.

Egy arany-, öt-öt ezüst- és bronzérmet szereztek birkózóink múlt csütörtöktől vasárnapig a BOK-csarnokban rendezett Polyák Imre–Varga János-emlékversenyen. Bácsi Pétert, a hazai szövetség szakmai igazgatója szerint „kezd összeállni a vb-csapat. Akadnak olyan súlycsoportok, amelyekben már most eldőlt, kié lesz a címeres mez, a nehézsúlyú Vitek Dárius például bebizonyította az ezüstérmével, hogy ő a legjobb ebben a kategóriában, kifejezetten éretten versenyzett, megmutatva, hogy bárkivel képes felvenni a versenyt.”

Két éve Milánóban volt legutóbb vívó-világbajnokság: ott három arannyal és egy bronzzal zárt a magyar csapat. „A négy érem hatalmas teljesítmény, a köztük három arany még nagyobb eredménynek számít, én Tbilisziben egynek is nagyon tudnék örülni – mondta lapunknak Boczkó Gábor szövetségi kapitány. – Ezt nem azért mondom, mert pesszimista vagyok, ráadásul ezúttal is vannak esélyeink, ám az a milánói egy különösen fontos világbajnokság volt, hiszen Párizs előtt jártunk, és a kvalifikáció szempontjából dupla jelentőséggel bírt az a verseny.” Három együttesünk, a női párbajtőr- és a két tőrcsapat nem jutott ki az olimpiára, nekik roppant fontos a mostani vb, hiszen pont nélkül indulnak, ám jó szereplés esetén az ősztől már kedvezőbb helyekről kezdhetik a világkupa-sorozatot s így a ranglistapontok gyűjtögetését.

A Ferencváros játékosainak a hétfő reggel nem az elmúlt hetek szokásos programja szerint alakult, a hét első napján a csapat ugyanis útra kelt Örményországba. A magyar bajnok idei nemzetközi kupakalandja a Jereván szomszédságában fekvő Abovjan városában veszi kezdetét, a zöld-fehérek a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében az örmény bajnok Noa vendégei lesznek. Robbie Keane vezetőedző az utazó kereten egy helyen változtatott az indulás előtt, Daniel Arzanit Gruber Zsombor váltotta. A zöld-fehérek trénere kemény első összecsapásra számít, ahogy fogalmazott, ezen a szinten nincsenek könnyű mérkőzések.

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
1 órája

(Bőrszín)árnyalatok – Csinta Samu publicisztikája

Foci vb 2026
Tegnap, 0:02

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

Boldog csalárd békeidők – Pucz Péter publicisztikája

Minden más foci
2026.06.26. 00:05

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55
Ezek is érdekelhetik