NB I posztonkénti rangsor; A női kézilabda 2025-ös esztendejét elemezzük

S. T. J.S. T. J.
2025.12.27. 23:59

A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk:

 

Lapunk hagyományaihoz híven elkészítette a labdarúgó NB I posztonkénti rangsorát, amelyet böngészve feltűnhet, hogy az élvonal csapatainál a jobb, markánsabb, meghatározó teljesítmény a magyar játékosok nevéhez fűződik, sok légiós közepes vagy annál is gyengébb teljesítményre volt képes – természetesen az összképet tekintve a bajnokság végéig még jócskán változhat a rangsor. Az őszi szezon csapatába a bajnoki címvédő Ferencváros két, a trónkövetelő ETO FC három játékost ad. Bekerült a legjobbak közé az abszolút rangsor élén végző Szappanos Péter (PAFC), valamint az elnyűhetetlen Dzsudzsák Balázs (DVSC) is. A Magyar Kupa-győztes Paks, a ZTE és a DVTK és az újonc Kisvárda is képviselteti magát egy-egy labdarúgóval.

Sportági évértékelő sorozatunkban ez alkalommal a női kézilabda 2025-ös esztendejét elemezzük. Idén hetedszerre nyerte meg a Bajnokok Ligáját a Győr, az edzőt váltó ferencvárosiakban lehet némi hiányérzet, míg korábbi mesterük, Elek Gábor szépen építkezik Esztergomban. Friss emlékként él bennünk válogatottunk világbajnoki szereplése, a csapat hetedikként zárt a holland–német közös rendezésű tornán. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány – aki az év edzője cím megszerzésével indította az esztendőt – már az új olimpiai ciklusra építi együttesét. A vb-re a magyar szövetség előzetesen az első hat hely valamelyikének megszerzését jelölte meg célként, ettől végül eggyel maradt el együttesünk.

A múlt héten honosított amerikai Kathryn Westbeld jó lehetőségnek tartja, hogy Magyarország nemzeti együttesében szerepelhet – akár már a márciusi világbajnoki selejtezőben Isztambulban. A női kosárlabda-bajnokságban szereplő DVTK Hun-Therm 29 esztendős amerikai magasbedobója lapunknak elmondta: „Elég régóta húzódott a honosítási ügyem, emlékeim szerint az ügynököm volt az ötletgazda – még amikor a nyáron a Szekszárd újra szerződtetni akart, akkor jött a gondolat. Mivel a DVTK-ba igazoltam, jelenlegi klubom közreműködésével fejeződött be az ügyem, Miskolcon írtam alá a papírokat és tettem esküt. Mivel nagyon komolyan veszem az emberi kapcsolatokat, boldogsággal töltött el annak a lehetősége, hogy ezt az országot játékosként képviselhetem.”

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
3 órája

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
Tegnap, 0:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14

Így élte meg Mexikóváros a válogatott Dél-Korea elleni győzelmét; Ausztriában kell megismernie a győri futballistákat Efraín Juáreznek

E-újság
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik