A Schalke 04 játékosa, Jermaine Jones arról tájékoztatta a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) illetékeseit, hogy a jövőben nem kíván többé német válogatott lenni, mivel az Amerikai Egyesült Államok nemzeti csapatában szeretne szerepelni. Jones a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) bahamai kongresszusán hozott határozatnak köszönhetően válthat válogatottat.
A FIFA kongresszusán ugyanis úgy döntöttek, hogy a jövőben 21 éven felüli játékosok is válthatnak nemzeti csapatot, amennyiben még nem léptek pályára tétmérkőzésen egy nagyválogatottban sem.
A 27 éves Jones amerikai és német kettős állampolgár, és a német korosztályos csapatok után már a Nationalelfben is szerepelt háromszor, de egyik találkozó sem volt tétmérkőzés.
A német válogatott szövetségi kapitánya, Joachim Löw a következőképpen nyilatkozott az esetről: „Hallottunk Jones döntéséről és teljes mértékben elfogadjuk. Minden jót kívánok neki jövőbeli sportpályafutására nézve.”
A 27 éves Jones amerikai és német kettős állampolgár, és a német korosztályos csapatok után már a Nationalelfben is szerepelt háromszor, de egyik találkozó sem volt tétmérkőzés.
A német válogatott szövetségi kapitánya, Joachim Löw a következőképpen nyilatkozott az esetről: „Hallottunk Jones döntéséről és teljes mértékben elfogadjuk. Minden jót kívánok neki jövőbeli sportpályafutására nézve.”
Legfrissebb hírek

Schlotterbeck számára véget ért a világbajnokság
Foci vb 2026
2026.06.22. 14:14

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?
Foci vb 2026
2026.06.22. 08:32

Manuel Neuer a vb után visszavonul a válogatottól
Foci vb 2026
2026.06.18. 21:18

Neuer aláöltözete miatt aggódnak Németországban
Foci vb 2026
2026.06.16. 19:01
Ezek is érdekelhetik



