Nationalelf: Jones a jövőben az amerikai válogatottban játszik

2009.06.12. 23:40
A Schalke 04 játékosa, Jermaine Jones arról tájékoztatta a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) illetékeseit, hogy a jövőben nem kíván többé német válogatott lenni, mivel az Amerikai Egyesült Államok nemzeti csapatában szeretne szerepelni. Jones a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) bahamai kongresszusán hozott határozatnak köszönhetően válthat válogatottat.
A FIFA kongresszusán ugyanis úgy döntöttek, hogy a jövőben 21 éven felüli játékosok is válthatnak nemzeti csapatot, amennyiben még nem léptek pályára tétmérkőzésen egy nagyválogatottban sem.

A 27 éves Jones amerikai és német kettős állampolgár, és a német korosztályos csapatok után már a Nationalelfben is szerepelt háromszor, de egyik találkozó sem volt tétmérkőzés.

A német válogatott szövetségi kapitánya, Joachim Löw a következőképpen nyilatkozott az esetről: „Hallottunk Jones döntéséről és teljes mértékben elfogadjuk. Minden jót kívánok neki jövőbeli sportpályafutására nézve.”
Legfrissebb hírek

Vb 2026: A németek védelmükbe vették Manuel Neuert, a kapus sem hibáztatja magát

Foci vb 2026
2026.06.26. 09:28

Schlotterbeck számára véget ért a világbajnokság

Foci vb 2026
2026.06.22. 14:14

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?

Foci vb 2026
2026.06.22. 08:32

Statisztikák: Undav történelmi tetteket hajt végre; megszakadt a németek két rossz sorozata is

Foci vb 2026
2026.06.21. 00:19

Undav Elefántcsontpart ellen beállt, fordított, és továbbjuttatta Németországot

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:59

Nagelsmann ugyanazt a csapatot küldi fel Elefántcsontpart ellen, mint az első mérkőzésen

Foci vb 2026
2026.06.20. 21:20

Manuel Neuer a vb után visszavonul a válogatottól

Foci vb 2026
2026.06.18. 21:18

Neuer aláöltözete miatt aggódnak Németországban

Foci vb 2026
2026.06.16. 19:01
Ezek is érdekelhetik