Németország: október végéig nem lehetnek nézők a meccseken

MTI MTIMTI MTI
2020.08.11. 18:09
null
A hatóságok döntése értelmében október végéig biztosan nem lehetnek nézők a német labdarúgó-mérkőzéseken (Fotó: AFP)
A hatóságok döntése értelmében a koronavírus-járvány miatt október végéig biztosan nem lehetnek nézők a német labdarúgó-mérkőzéseken.

 

A Bundesliga előző idénye több mint két hónapos szünet után, május közepén indult újra, és július elején ért véget zárt kapuk mögött. A liga (DFL) azt remélte, a hatóságok lehetővé teszik a szurkolók számára, hogy bizonyos feltételek mellett ismét látogathassák a meccseket, ám a szövetségi és a tartományi egészségügyi miniszterek elutasították a javaslatot a fertőzések számának növekedése miatt.

Indoklásul közölték, hogy minden eseményt betiltottak október végéig, s ez alól a labdarúgó-mérkőzések sem jelentenek kivételt. Hozzátették, hogy a helyi egészségügyi szervek manapság elsősorban a kontaktkutatással, az iskolakezdéssel és a nyaralásból visszatérőkkel vannak elfoglalva.

„Ébernek kell maradnunk. Szurkolók ezrei a stadionokban? A jelenlegi helyzetben ez rossz jel lenne” – írta közösségi oldalán Jens Spahn egészségügyi miniszter.

A tárcavezető rámutatott, hogy az elmúlt napokban ismét megnövekedett a koronavírusos esetek száma Németországban, és figyelmeztetett, hogy nem vállalhatnak felesleges kockázatot.

A DFL egy héttel ezelőtti közgyűlésén az első és a másodosztály 36 klubja elfogadta a nézők visszatérésének feltételeit: döntésük szerint vendégszurkolók egyetlen mérkőzésen sem lehetnek, alkoholt nem lehet árulni és fogyasztani a stadionokban, a drukkerek nem használhatják az állóhelyi szektorokat, és minden klubnak nyilvántartást kell vezetnie a jegyvásárlókról. Ezt a javaslatcsomagot utasították most vissza az egészségügyi miniszterek.

A következő idény szeptember 18-án kezdődik.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

Labdarúgás: fővárosi uralom minden korosztályban

Utánpótlássport
2026.06.07. 09:00

Felkészülés: simán nyertek az oroszok; Szlovákia ikszelt Montenegróval

Minden más foci
2026.06.05. 21:25

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42
Ezek is érdekelhetik