Ökölvívás: félig vakon is folytatja az ausztrál bokszbajnok

2007.09.27. 11:39
Címkék
Félig vakon is folytatja pályafutását Anthony Mundine, a Boksz Világszervezet (WBA) korábbi nagyközépsúlyú bajnoka.
Az ausztrál ökölvívó két hónapja felelőtlenül a nyálával tisztította meg kontaktlencséjét, és olyan súlyos szemfertőzést kapott, hogy bal szemének csaknem a teljes látóképességét elveszítette."Jelenleg 40 százalékos a szemem, csak körvonalakat látok vele. De egy szemmel is bárkit megverek, a célom ismét a világbajnoki cím" - jelentette ki. A 32 esztendős Mundine 2001-ben döntött úgy, hogy ringbe lép, mert kihagyták a rögbi-válogatottból. Két évvel később megszerezte a WBA övét, amelyet 2004-ben elvett tőle a Puerto Ricó-i Manny Siaca.A bokszbajnok 2001 októberében azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy közölte: az amerikaiak maguknak köszönhetik a szeptember 11-i terrortámadást. Ezért a megjegyzéséért a Boksz Világtanács (WBC) törölte őt a ranglistájáról.MTI
Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda: horvát vezetőedző az Atomerőműnél

Kosárlabda
1 perce

Eastbourne-i tenisztorna: Udvardy kikapott Ostapenkótól a nyolcaddöntőben

Tenisz
3 perce

Nincs tiltás a curacaói keretnél: irány a család!

Foci vb 2026
3 perce

Harmadik vb rendezőként, harmadik különböző mez a csoportkörben

Foci vb 2026
10 perce

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
21 perce

Kovács István vezeti Messiék záró csoportmeccsét

Foci vb 2026
25 perce

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre

Birkózás
31 perce

Peák és Zsankó az új időfutambajnok

Kerékpár
35 perce
Ezek is érdekelhetik