Női ökölvívó-vb: Pezdány továbbjutott, Kovács kiesett

MTI MTIMTI MTI
2008.11.25. 00:57
Címkék
Pezdány Edina győzött, Kovács Mária viszont kikapott a nyolcaddöntőben a kínai Ningpóban zajló női ökölvívó-világbajnokságon.
Az 57 kg-ban szereplő Pezdány a viadal honlapja szerint 7:5-ös pontozással győzte le az amerikai Alexandria Brianne Cardenast, s a következő körben már éremért léphet ringbe.A legutóbb ezüstérmes Kovács a hazai Li Tang-csiével csapott össze, és szoros meccsen 7:6-os vereséget szenvedett. Ezzel megszakadt a 80 kg-os magyar öklöző remek világbajnoki sorozata: Kovács korábban mind a négy női vb-n döntős volt, kétszer győzött, kétszer pedig a második helyen végzett.A hétfős magyar csapatból korábban Csik Mónika (48 kg) és Csejtei Csilla (66 kg) is kiesett. Szabó Beáta (60 kg), Nagy Tímea (63) és Ducza Anita (75) a keddi folytatásban lép szorítóba. Előbbi kettő a nyolc közé jutásért mérkőzik, utóbbi pedig az elődöntőbe kerülésért, azaz ha nyer, biztosan érmes.
Legfrissebb hírek

Szabadrúgásgól után cseregól és rekordkevés szabálytalanság Zöld-foki-szigeteknél

Foci vb 2026
27 perce

Elkezdődött az Új-Zéland–Egyiptom mérkőzés

Foci vb 2026
32 perce

Vb 2026: Új-Zéland–Egyiptom 1–0

Foci vb 2026
36 perce

Kevin Pina lett a mérkőzés legjobbja

Foci vb 2026
40 perce

Rosszul felállított sorfal, hibázó védők és a rosszul kifutó kapus – videók az Uruguay–Zöld-foki szigetek mérkőzésről

Foci vb 2026
42 perce

Itt az újabb meglepetés: Zöld-foki-szigetek Uruguay ellen is pontot szerzett

Foci vb 2026
1 órája

Kevin Pina nagyszerű szabadrúgása és Muslera érthetetlen hibája után Uruguay ellen is veretlen maradt a Zöld-foki-szigetek

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptom és Új-Zéland sem változtatott az első fordulós kezdőcsapatán

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik