Ökölvívás: sztármezőny a Bocskain, jönnek az oroszok és a kubaiak

MTI MTIMTI MTI
2009.02.14. 10:35
Címkék
Minden korábbinál erősebb mezőny gyűlik össze jövő héten a 2009-es Bocskai István ökölvívó-emlékversenyen annak köszönhetően, hogy a viadal 53 éves történetében először a sportág két nagyhatalma, Kuba és Oroszország válogatottja is szorítóba lép az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban.
A Debrecenben tartott csütörtöki sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a jövő szerdától szombatig tartó viadalon 17 ország több mint 160 bokszolója indul, köztük több tucat olimpiai és világbajnoki érmes öklöző. Ezek alapján nem túlzás állítani, hogy az 1997-es, budapesti világbajnokság óta ilyen erős amatőr bokszversenyt nem rendeztek Magyarországon.„A Bocskai István-emlékverseny iránt eddig is nagy érdeklődés mutatkozott, de a mostani azért rendkívüli, mert olimpiai ciklus elején tartunk, a szakmai stábok most alakítják ki a csapatokat, melyek megvívják harcukat Londonig – mondta az esemény hivatalos sajtótájékoztatóján Kovács László, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – A nevezések kapcsán kevesebb szó esik az elsőéves felnőttekről, pedig nyolc tavalyi junior-világbajnok is kesztyűt húz Debrecenben. Elképesztően erős lesz a mezőny!"A januárban kinevezett szakvezető hangsúlyozta, árgus szemekkel figyeli majd a magyarokat, hiszen a néhány hete meghirdetett 40 fős keretét éppen a Bocskai után kívánja szűkíteni.„A magyar bokszolókban sok van, de hogy ez mire lesz elég mondjuk a kubaiak vagy az oroszok ellen, majd meglátjuk. Konkrét célkitűzést azért nem fogalmazok meg, mert a háromperces menetek visszatérése nyomán teljesen át kell alakítani a stratégiánkat, s mivel „élesben" ezt még senki sem próbálhatta ki, az dönt, hogy ki tud fejben és fizikailag jobban alkalmazkodni a 3x3 perchez az eddigi 4x2 helyett" – fejtette ki véleményét a kapitány.
Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
15 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
23 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
27 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
29 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
43 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
43 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
52 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik