Száz pár bokszol a Hősök terén, Kokó és Madár is ringbe lép

L. PAP ISTVÁNL. PAP ISTVÁN
2025.05.09. 13:55
null
(Fotó: Árvai Károly)
1925. augusztus 17-én gróf Sigray Antal elnökletével a birkózók szakosztályából független szervezetté lett a Magyar Ökölvívók Szövetsége. A centenáriumot egész napos bokszgálával ünnepli a MÖSZ.

Világsztárok sora érkezik Budapestre, benépesül a Hősök tere, apró bokszpalántáktól a mai menőkön át a közelmúlt legnagyobbjaiig, celebektől világsztárokig mindenki ringbe lép a Hősök terén augusztus 16-án. Az egész napos grandiózus programot a Városligetben születésnapi bankett követi, amely könnyen átnyúlhat augusztus 17-re, a valódi születésnapra is – ha már egy Mandoki Soulmates-koncert miatt a tér vasárnap helyett „csak” szombaton hozzáférhető.

„Méltó módon kívánunk emléket állítani annak, hogy száz éve gróf Sigray Antal és társai a Park Hotel kávézójában kikiáltották a független ökölvívó-szövetséget – mondta 100 nappal a valaha volt talán leglátványosabb hazai ökölvívó-esemény előtt Kovács István, a Magyar Ökölvívó-szakszövetség elnöke. – Ennyi bokszmeccset egy nap talán még sosem rendeztek, a Hősök terén két ringben egymást érik a bemutatók, tervezünk profi címmérkőzést is, a gyerekek pedig amolyan toborzón ismerkedhetnek meg a sportággal, igazi családi programot szervezünk augusztus 16-ra, ami szombati nap lévén még jobb időpont is, mint a másnapi születésnap lenne.”

A Magyar Ökölvívó-szakszövetség már nem sokáig viseli ezt a nevet, a tervek szerint hamarosan megkapja a valóban sokkal hangulatosabb eredetit, azaz újra Magyar Ökölvívók Szövetsége lesz, mint ahogyan új a logó is, 2025-re a centenáriumra utaló 100-assal is ellátva. A pénteki sajtótájékoztatón napra pontosan fél éve hivatalában lévő Kokó az elmúlt hat hónapban sem unatkozott, hogy mást ne mondjunk, ez idő alatt csatlakozott a MÖSZ az új világszervezethez, a World Boxinghoz, amely az olimpiai programban maradást garantálja, a WB európai alszövetségében, a European Boxingban pedig máris erős sportdiplomáciai pozíciókat foglalt el Magyarország, Kovács István alelnök lett, Béki Piroska pedig a sportágban finoman szólva is lényeges bíróbizottság tagja.

Az már csak számmisztika, hogy a MÖSZ születésnapja egyben Kokóé is, és ha már így van, a korábbi amatőr és profi világbajnok, atlantai olimpiai bajnok elnök maga is kesztyűt húzva ünnepel („kihívását” elfogadta a World Boxing holland elnöke, Boris van der Vorst…), de szorítóba lép Erdei Zsolt is. A bokszrajongók és családjuk az idelátogató legendák miatt garantáltan a Hősök tere felé veszik az irányt: a tervek szerint Dariusz Michalczewski és Vladimir Klicsko mellett Gennagyij Golovkin, Evander Holyfield és Dmitrij Bivol is a MÖSZ vendége lesz.

A Magyar Ökölvívó-szakszövetség közösségimédia-felületein a hátralévő száz napban mindennap posztban idézi fel az elmúlt évszázad legemlékezetesebb bokszeseményeit, és a centenáriumra már készül a magyar boksz aranykönyve is.

Augusztus 16-án tehát irány a Hősök tere, de azt sem árt tudni, hogy a 101. év mindjárt a World Boxing első (amúgy koedukált) világbajnokságával kezdődik szeptemberben Liverpoolban, az ősszel U23-as Eb-t rendezünk, 2026-ban pedig nem kisebb nagyság születésének századik évfordulóját ünnepeljük, mint az utolérhetetlen, háromszoros olimpiai bajnok Papp Lászlóét.

Unatkozni ezután sem fogunk, az biztos.

 

Legfrissebb hírek

Bivol megvédte profi bokszvilágbajnoki címeit

Ökölvívás
2026.05.31. 12:16

Lesújtott az Acélkalapács – Vladimir Klicsko ötvenéves

Népsport
2026.03.25. 08:33

Tizenegy év után jön a Pacquiao–Mayweather visszavágó

Ökölvívás
2026.02.24. 12:30

Hanyadjára már? Floyd Mayweather hivatalosan is visszatér

Ökölvívás
2026.02.21. 10:38

Manny Pacquiao áprilisban Las Vegasban bokszol újra

Ökölvívás
2026.02.18. 10:28

Hetvenedszer lesz Debrecen vendége a bokszvilág

Ökölvívás
2026.02.17. 15:53

Tyson–Mayweather profi bokszmeccs lesz Kongóban

Ökölvívás
2026.02.17. 14:46

Hámori Luca párizsi legyőzője indulna a következő olimpián is

Ökölvívás
2026.02.05. 13:47
Ezek is érdekelhetik