Luca Toni: Maradok!

KRASZ EMILKRASZ EMIL
2006.08.08. 21:54
Címkék
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a legutóbbi kiírásban negyedik helyen végző, így BL-ben való indulás jogát megszerző Fiorentina gólerős válogatott támadója, Luca Toni meggondolta magát és mégis a firenzei együttesben kívánja folytatni pályafutását.
Tonit sok minden köti a Fiorentinához
Tonit sok minden köti a Fiorentinához
Tonit sok minden köti a Fiorentinához
Tonit sok minden köti a Fiorentinához

Toni távozása azt követően került napirendre, hogy az együttes belekeveredett a nemzetközi futballt is megrengető olasz bundabotrányba. Első fokon a lilákat a másodosztályba száműzték, végül másodfokon mégis besorolást nyertek az olasz élvonalba. A Bajnokok Ligájában való szereplésről azonban le kellett mondaniuk, hiszen a büntetés a 2005-2005-os végeredményt is érintette.

A németországi világbajnokágon két gólt szerző csatár a napokban határozottan hangot adott annak a véleményének, hogy a vezetők sumákságai miatt miért az ártatlan, a színfalak mögötti ügyletekről mit sem tudó játékosokat büntetik? A támadó szakmailag is sajnálta és hiányolta, hogy így nem tudja megmérettetni magát a Bajnokok Ligájában, aminek nyilván anyagi vonzata sem utolsó a játékosok pénztárcáját illetően.

Mivel jelentkező, BL-résztvevő csapat esetében akadt szép számmal, Toni komolyan elgondolkodott a firenzei folytatást illetően. A tavalyi idényben 31 gólt szerző játékos legfajsúlyosabb kérője az Internazionale volt, a jólértesültek már a nem hivatalos megegyezést is tudni vélték a felek között.

Luca Toni azonban távozás helyett ma egy asztalhoz ült Della Vallével, a Fiorentina sokak által bírált elnökével és a maradás mellett döntött.

"Hosszasan beszélgettem az elnökkel és végül úgy döntöttem, hogy itt maradok a Fiorentinában. Itt akarok játszani, sok gólt lőni és komoly sikereket elérni. Minden futballista szeretne BL-csapatban játszani, de nagyon sok minden ideköt a Fiorentinához.”

Antonio Mattarese lett liga új elnöke

Az Olasz Labdarúgó Liga új elnökének azt az Antonio Mattaresét választották meg, aki korábban felelős tisztséget töltött be az európai szövetségben: ő volt az UEFA alelnöke. A poszt azt követően üresedett meg, hogy Adriano Galliani – egyben az AC Milan alelnöke – belekeveredett az olasz bundabotrányba.

"Nem engedem, hogy a nagy klubok továbbra is jogtalan előnyöket élvezzenek a kisebbekkel szemben" – nyilatkozta bemutatkozó beszédében Mattares. - Minden első- és másodosztályú egyesületet ugyanazok a jogok illetik meg, és ugyanolyan kötelezettségei lesznek."
Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
5 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
25 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
37 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
40 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
58 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik