A nápolyi elnök lehűtötte a bajnoki címről beszélők kedélyeit

2008.10.30. 22:38
Aurelio De Laurentiis két lábbal áll a földön. Az olasz média már bajnokesélyesként beszél a Serie A élmezőnyében tanyázó Napoliról, a déli klub elnöke viszont egyelőre megelégedne az első hét hely valamelyikével, és úgy gondolja, hogy csak három év múlva lehetnek BL-résztvevők.
Lavezzit (jobbra) még a repülő játékosok is nehezen érik utol
Fotó: Action Images
Lavezzit (jobbra) még a repülő játékosok is nehezen érik utol
Lavezzit (jobbra) még a repülő játékosok is nehezen érik utol
Fotó: Action Images
Lavezzit (jobbra) még a repülő játékosok is nehezen érik utol

A Napoli csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorul a második helyre az Udinese mögött a Serie A-ban, így érthető, hogy a helyi média középpontjába kerültek az égszínkékek, akiket néhányan már bajnokesélyesnek kiáltanak ki.

Aurelio De Laurentiis, a klub elnöke azonban nem kerget hiú ábrándokat, egyelőre megelégedne szerényebb eredménnyel is.

„A célunk ebben a szezonban az első hét hely valamelyikének megszerzése, és az európai kvalifikáció kivívása. Talán három év múlva már a BL-indulást érő helyekre is odaérhetünk, de most még csak annyi az elvárásunk, hogy ütőképes és látványosan játszó gárdánk legyen – mondta De Laurentiis.

Közben a csapat legnagyobb sztárja, Ezequiel Lavezzi arról beszélt, hogy a Reggina elleni szerdai 3–0-s győzelmük a lehető legjobb módja volt annak, hogy a Milannak, vasárnapi ellenfelüknek megmutassák erejüket. A pekingi olimpián aranyérmet nyerő argentin csatár ugyanakkor tudja, hogy Kakáék ellen nem lesz könnyű a pontszerzés a San Siróban:

„Nem lesz könnyű meccs, de mint mindig, a Milan ellen is a saját játékunkat akarjuk majd játszani – mondta a 23 éves támadó, aki kitért a szurkolókra is. – Győzelmünket a nápolyi embereknek ajánlom. Azoknak a szurkolóknak, akik mindig a mi oldalunkon állnak.”

A szeretet egyébként nem egyoldalú, amit jól jelez, hogy a déli városban élő fanatikusok az egyik internetes közösségi portálon szavazást indítottak, melynek célja, hogy a Napoli 10-es mezét – melyben Diego Maradona játszott korábban, és éppen ezért visszavonultatták – újra „aktiválják”, és Lavezzi viselhesse azt.
Legfrissebb hírek

A Napoli megvásárolta Rasmus Höjlund játékjogát a Manchester Unitedtől – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.03. 17:10

A Napoli bejelentette Antonio Conte távozását

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 13:20

Serie A: Antonio Conte győzelemmel búcsúzott, második lett a Napoli

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 20:25

Antonio Conte az idény végén távozhat a Napolitól – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.05.19. 12:08

Ollózós góllal győzte le a kétgólos hátrányból felálló Napolit a Bologna

Olasz labdarúgás
2026.05.11. 23:02

Nem született gól a Napoli comói kiszállásán és Bergamóban sem; vasárnap este bajnok lehet az Inter

Olasz labdarúgás
2026.05.02. 22:41

A Napoli esélyt sem adott a Cremonesének

Olasz labdarúgás
2026.04.24. 22:45

Paolo Di Canio szerint a Juventus még okozhat meglepetést

Olasz labdarúgás
2026.04.20. 13:49
Ezek is érdekelhetik