Inter: Benítezt első sajtótájékoztatóján Paul polipról is megkérdezték

2010.07.12. 13:58
Rafa Benítez, az Inter néhány hete kinevezett vezetőedzője megtartotta első sajtótájékoztatóját Milánóban, amelyen elmondta, az a célja, hogy továbbra is nyerő csapat maradjon a fekete-kék együttes.

„A célunk, hogy továbbra is nyerő csapat maradjon az Inter, amilyen a mögöttünk hagyott szezonban volt. Ez a mentalitás fontosabb, mint a taktika. Szeretnék egységes csapatot létrehozni, amilyennel a Liverpoolnál is dolgoztam. Az olasz és a spanyol mentalitás keverékét szeretném létrehozni a klubnál. A következő napokban jobban megismerem a játékosokat. Ami Balotellit illeti, őt is szeretném személyesen megismerni" – mondta Benítez.

A spanyol szakember hazája tegnap kiharcolt világbajnoki címéről is ejtett néhány szót.

„Örülök a spanyol vb-győzelemnek, mivel ez fontos volt az ország számára. De sajnálom Sneijdert. Bízott a vb megnyerésében. A mögöttünk hagyott idényben megmutatta, mit tud" – jelentette ki Benítez, aki hozzátette, Angliában menedzser volt, ám Olaszországban vezetőedző lesz, így nem egyedül dönt majd az átigazolásokról.

Az egyik vicces kedvű újságíró arról is megkérdezte a spanyol trénert, hogy segítségül hívja-e Pault, a polipot ahhoz, hogy eldöntse, milyen játékosokat igazoljon a következő szezonra. Benítez vette a lapot, és azt válaszolta, a galiciai polipot kérdezi majd meg, amelyet a felesége főz meg.

A spanyol szakember egyébként Filkor Attila esetleges AC Milanba igazolásának ügyéről nem nyilatkozott.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
2026.06.22. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40
Ezek is érdekelhetik