Olaszország: három jelölt a labdarúgó-szövetség elnöki posztjára

MTI MTIMTI MTI
2018.01.15. 18:22
Damiano Tommasi, Gabriele Gravina és Cosimo Sibilia személyében hárman pályáznak az Olasz Labdarúgó-szövetség (FIGC) elnöki posztjára.

Az FIGC előző vezetője, Carlo Tavecchio az olaszok sikertelen világbajnoki kvalifikációja után, novemberben mondott le. A kudarc miatt 1958 után először rendeznek vb-t Olaszország nélkül.

A jelöltek közül a korábbi 25-szörös válogatott Tommasi a játékosok szakszervezetének az első embere, Gravina a harmadik liga elnöke, míg Sibilia az amatőrök vezetője. Az elnökválasztást január 29-én tartják.

Annyi már bizonyos, hogy végleges szövetségi kapitánya csak a nyáron lesz a válogatottnak, az addig hátralevő négy felkészülési mérkőzésen az U21-es szövetségi edző, Luigi Di Biagio ül le a kispadra.

 

Legfrissebb hírek

Köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Minden más foci
2026.06.24. 17:55

Roger Milla bolondot csinált a kolumbiai kapusból, majd óriásit táncolt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.23. 18:05

Női jégkorong divízió 1/A-vb: először veszítettek az olaszok

Jégkorong
2026.04.15. 22:29

Giro d'Italia: a Fekete-tenger partján rajtol és Rómában zárul a 2026-os verseny

Kerékpár
2025.12.01. 19:16

Gattuso az új olasz szövetségi kapitány – hivatalos

Olasz labdarúgás
2025.06.15. 16:18

Cesare Prandelli lehet az Olasz Labdarúgó-szövetség új technikai igazgatója

Olasz labdarúgás
2025.03.29. 12:49

Döbbenetes rövidzárlat után kaptak gólt az olaszok – videó

Minden más foci
2025.03.23. 21:46

Olaszországból rajtol jövőre a Vuelta

Kerékpár
2024.12.02. 18:59
Ezek is érdekelhetik