Olaszország: 20 csapatos másodosztály mellett döntöttek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.01.30. 17:06
A mostani 19 helyett 20 csapatos lesz a következő szezontól az olasz másodosztályú bajnokság (Serie B) – jelentette be szerdán az Olasz Labdarúgó-szövetség (FIGC).

A 2017–2018-as szezonban még 22 együttessel kezdték el a Serie B-t, de miután több klub (Bari, Cesena) is csődbe jutott, ráadásul az Avellino pénzügyi problémák miatt nem kapott licencet, a bajnokság küzdelmeitegy ponton fel is kellett függeszteni. A 2018–2019-es idényre a szövetség 19-re szűkítette a csapatok számát.egy ponton fel is kellett függeszteni. A 2018–2019-es idényre a szövetség 19-re szűkítette a csapatok számát.

Emellett még arról is döntöttek, hogy innentől a Serie C-ből öt gárda juthat majd fel a másodosztályba (az eddigi négy helyett), míg a negyedosztályba kiesők száma nyolcról hétre csökken.

Legfrissebb hírek

Köpés, harapás: botrányos egy vb-nap! Pedig a brazilok… – videók

Minden más foci
2026.06.24. 17:55

Roger Milla bolondot csinált a kolumbiai kapusból, majd óriásit táncolt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.23. 18:05

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
2026.06.22. 17:31

Két góllal kikapott otthon, mégis visszatért a Serie A-ba a Monza

Olasz labdarúgás
2026.05.29. 22:18

A Frosinone követte a Veneziát a Serie A-ba, Nagy Ádámék kiestek

Olasz labdarúgás
2026.05.08. 22:35

Ez gyorsan ment: egy év után visszajutott a Serie A-ba a Venezia

Olasz labdarúgás
2026.05.01. 20:05

Nyakát törte a futballpályán Jürgen Klinsmann fia

Olasz labdarúgás
2026.04.21. 08:10

Női jégkorong divízió 1/A-vb: először veszítettek az olaszok

Jégkorong
2026.04.15. 22:29
Ezek is érdekelhetik